Здоров'я

Забруднення повітря знизило когнітивні здібності людей

Австралійські дослідники виявили, що навіть короткочасний вплив забрудненого повітря впливає на пам’ять і працездатність мозку людей у віці до 50 років.

Air Pollution
Фото Від Michael McCloskey / 500px

Постійне вдихання забрудненого повітря провокує когнітивні погіршення, рівносильні старінню на 15 років, вважають вчені.

Дослідники з Квінслендського університету (Австралія) виявили, що забруднення повітря порушує когнітивні функції у дорослих працездатних людей. Такі результати вони отримали після експерименту, в ході якого респонденти грали в онлайн-ігри в додатку Lumosity, призначені для розвитку пам’яті, уваги, когнітивної гнучкості, швидкості обчислень і навичок вирішення завдань.

Виявилося, що вдихання навіть відносно невеликої кількості дрібнодисперсних твердих частинок PM2, 5 призводить до зниження показників гравців на шість балів зі 100. PM2, 5-це дрібнодисперсні частинки діаметром 2,5 мікрона і менше. Коли людина вдихає їх з повітрям, вони можуть потрапити в легені й кровотік, де викликають серйозні проблеми зі здоров’ям, включаючи хвороби серця і патології дихальної системи.

В цілому вплив PM2, 5 на здоров’я вже добре вивчено, але в рамках цієї роботи вчені намагалися розібратися, як під впливом цих дрібних частинок змінюються когнітивні здібності людей.

“Когнітивні функції — це навички, які ми використовуємо для обробки, зберігання та використання інформації. Вони мають вирішальне значення для виконання різних завдань, від приготування чашки чаю до саморегуляції”, – пояснюють дослідники.

Вчені відзначають, що найбільшої шкоди PM2, 5 завдають дорослим людям у віці до 50 років. Більшість представників цієї групи працюють, так що забруднення повітря може позначатися на їх продуктивності праці.

Дослідження показало, що найбільше забруднення повітря впливає на пам’ять. Це означає, що представники професій, в яких для роботи потрібна здатність запам’ятовувати багато інформації, можуть постраждати від забруднення повітря сильніше за інших.

“Насправді, навіть якщо вам менш як 30 років і ви дихаєте повітрям з високою концентрацією забруднювачів, ваші когнітивні функції знижуються на ту ж величину, що і при старінні на 15 років», — поділилися вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button