Наука

Стародавні акведуки Неаполя можуть допомогти знизити температуру під час хвиль спеки

Ідея проекту "Cool City" (прохолодне місто) полягає в тому, щоб з'ясувати, чи допоможе відновлення стародавніх водних шляхів протидіяти ефекту міського острова тепла.

Архітектори та студенти-дизайнери з Італії та США вивчають підземні водні артерії міста на півдні Італії, щоб оцінити, як ця існуюча інфраструктура — в деяких випадках багатовікова і прихована під землею — може допомогти в боротьбі з небезпечними для життя хвилями тепла в одній з найбільш густонаселених частині Європи і одному з найстаріших міст світу.

Багато з акведуків міста знаходяться під землею і заховані під сучасними будівлями і дорогами. Протягом століть вони використовувалися для подачі води в Неаполь і області навколо нього, але зміни, що почалися в 19 столітті, значно змінили водний ландшафт регіону. Карти акведуків не збереглися, тому дослідники використовують технологію лазерного сканування, щоб нанести на карту велику систему акведуків і підземні канали.

Фахівці вважають, що ділянки каналу, освітлені денним світлом, можуть мати охолоджуючий ефект влітку, як холодне повітря з підвалів, тому частина води з підземних каналів може бути спрямована на зелені насадження в місті, а також використовуватися для охолодження вулиць.

Проект “Cool City” допоможе в вивчення нових способів використання занедбаних або погано керованих водних ресурсів Неаполя, а витягнуті уроки можуть бути застосовані в інших частинах світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button