Людина

Вплив мультфільмів на формування психіки дітей

Формування особистості дітей відбувається в перші 5-7 років їх життя. Від того, який фундамент буде закладено в ці роки, залежить подальший психічний розвиток дитини.

Не маловажну роль в житті дітей грають мультфільми. Вони, з одного боку, дозволяють батькам відвернути чим-небудь дитину на певний час, а самим батькам зайнятися своїми справами, а, з іншого боку, несуть не маловажну виховну, пізнавальну і розвиваючу функції.

Вплив мультфільмів на формування психіки дітей

Радянські мультфільми або, простіше кажучи – мультики, які не штампувалися масово, а були штучним товаром, від цього їх якість тільки вигравала. Кожна деталь в них була продумана до дрібниць. Вони завжди вносять у свідомість дитини тільки позитивну інформацію.

На жаль, наприкінці минулого століття не тільки індустрія кіно, а й вітчизняна мультіндустрія переживали не найкращі часи. Мультфільмів в цей час виробляломя не просто мало, а дуже мало, тому звільнену нішу на ринку зайняли американські і японські мультфільми.

Ці мультики розраховані абсолютно на іншу аудиторію, вони несуть в собі елементи абсолютно іншої культури, нав’язуючи підсвідомо ці цінності і вашим дітям. Вони не враховують наші національні і культурні особливості. Наступники радянської мультиплікації – сучасні мультфільми на теренах СНД. Наприклад, на http://exo.in.ua/ ви знайдете багато реклами сучасних мультиків, як от про “Івана царевича та сірого вовка”.

Давно доведено, що перегляд занадто динамічних сцен і сцен з яскравими спалахами на телеекрані, може провокувати у схильних дітей напади епілепсії. Тому іноді дитячі неврологи рекомендують батькам таких пацієнтів обмежитися переглядом до п’яти років виключно продукцією радянської мультиплікації.

Що таке мультфільм для дитини?

Мультфільм – модель навколишнього світу, тому діти схильні наслідувати тому, що вони бачать на екрані. А чи завжди цей приклад для наслідування гідний – вирішувати, звичайно ж, батькам. У сучасних мультфільмах можна виділити цілий ряд недоліків, які можуть призвести до неправильного формування і розвитку психіки вашої дитини:

 • Надлишок агресії та насильства на екрані. Занадто докладні сцени бійок з кров’ю, вбивств, демонстрації атрибутів смерті (черепа, кладовища). Головний герой, як правило, агресивний, може завдавати шкоди оточуючим. Дитина може потім наслідувати мультяшну жорстокість у своєму житті.
 • Повна безкарність. Поганий вчинок персонажа не підлягає покаранню, а іноді навіть вітається. У дитини може сформуватися стереотип про вседозволеність, що надалі призведе до негативних наслідків.
 • Немає чіткої межі між добром і злом. Навіть позитивний персонаж може теж робити погані вчинки заради благих цілей.
 • Наділення жінки чоловічими рисами характеру і навпаки. Це відбивається в поведінці, одязі, ролі персонажа. Часто жінки в мультфільмах мають недвозначний інтерес до чоловіків, всіляко показуючи і демонструючи його на екрані. Крім цього мультфільми часто сприяють невірному формуванню образу матері і материнства.
 • Неповага до жінки, матері, престарілим людям, тваринам і рослинам – частіше норма, а не виняток. А потім не дивуйтеся і не запитуйте себе, звідки взялася агресія і хамство у ваших дітей.
 • Неправильне формування інстинкту самозбереження, неусвідомлене підштовхування дитини до суїциду. Герої можуть по кілька разів вмирати і воскресати на екрані. Немає гарантії, що дитина в реальному житті не захоче спробувати повторити подвиг свого улюбленого героя.
 • Практично всі сучасні мультфільми – це продукт масової культури – мультяшний «фастфуд». Черпаючи інформацію тільки з таких джерел, дитина буде абсолютно така, як усі, і не зможе стати повноправною індивідуальністю. Щоб сформувати особистість дитини батькам потрібно займатися вихованням самим, не віддаючи цілком його на відкуп “Теленяні”.

Безумовно, мультфільм мультфільму різниця. Багато що залежить і від культури та інтелекту сім’ї, в якій виховується і живе дитина. Не варто відразу ж бігти викидати всі касети та диски зі західними мультфільмами, але все-таки слід обмежувати їх перегляд. Найкраще самим переглянути, прочитати відгуки в інтернеті і вирішити чи можна це показувати вашій дитині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


3 Коментарів

 1. “Неправильне формування інстинкту самозбереження, неусвідомлене підштовхування дитини до суїциду. Герої можуть по кілька разів вмирати і воскресати на екрані. Немає гарантії, що дитина в реальному житті не захоче спробувати повторити подвиг свого улюбленого героя.”

  Абсолютно згоден. Давно треба заборонити юдейські казки про воскреслого героя, щоб діти не магалися за ним повторювати.

 2. Кричуща некомпетентність під виглядом “фаховості” та повна дидактична бздура (з перлами на кшталт “Не варто відразу ж бігти викидати всі касети та диски зі західними мультфільмами, але все-таки слід обмежувати їх перегляд”). Напевно, саме через те, що совкові мультфільми “завжди вносять у свідомість дитини тільки позитивну інформацію” на території Росії нині заборонено перегляд “Ну, погоді!” (та багатьох інших совмультів, які пропагують агресію та насильство) особами молодше 18 років. Чи може, авторка вважає, що повага ” до … престарілим людям” добре виховується пісеньками типу: “”Рижий, рижий, канапатий,
  Убіл дєдушку лапатой!”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button