Людина

Вплив мультфільмів на формування психіки дітей

Формування особистості дітей відбувається в перші 5-7 років їх життя. Від того, який фундамент буде закладено в ці роки, залежить подальший психічний розвиток дитини.

Не маловажну роль в житті дітей грають мультфільми. Вони, з одного боку, дозволяють батькам відвернути чим-небудь дитину на певний час, а самим батькам зайнятися своїми справами, а, з іншого боку, несуть не маловажну виховну, пізнавальну і розвиваючу функції.

Вплив мультфільмів на формування психіки дітей

Радянські мультфільми або, простіше кажучи – мультики, які не штампувалися масово, а були штучним товаром, від цього їх якість тільки вигравала. Кожна деталь в них була продумана до дрібниць. Вони завжди вносять у свідомість дитини тільки позитивну інформацію.

На жаль, наприкінці минулого століття не тільки індустрія кіно, а й вітчизняна мультіндустрія переживали не найкращі часи. Мультфільмів в цей час виробляломя не просто мало, а дуже мало, тому звільнену нішу на ринку зайняли американські і японські мультфільми.

Ці мультики розраховані абсолютно на іншу аудиторію, вони несуть в собі елементи абсолютно іншої культури, нав’язуючи підсвідомо ці цінності і вашим дітям. Вони не враховують наші національні і культурні особливості. Наступники радянської мультиплікації – сучасні мультфільми на теренах СНД. Наприклад, на http://exo.in.ua/ ви знайдете багато реклами сучасних мультиків, як от про “Івана царевича та сірого вовка”.

Давно доведено, що перегляд занадто динамічних сцен і сцен з яскравими спалахами на телеекрані, може провокувати у схильних дітей напади епілепсії. Тому іноді дитячі неврологи рекомендують батькам таких пацієнтів обмежитися переглядом до п’яти років виключно продукцією радянської мультиплікації.

Що таке мультфільм для дитини?

Мультфільм – модель навколишнього світу, тому діти схильні наслідувати тому, що вони бачать на екрані. А чи завжди цей приклад для наслідування гідний – вирішувати, звичайно ж, батькам. У сучасних мультфільмах можна виділити цілий ряд недоліків, які можуть призвести до неправильного формування і розвитку психіки вашої дитини:

  • Надлишок агресії та насильства на екрані. Занадто докладні сцени бійок з кров’ю, вбивств, демонстрації атрибутів смерті (черепа, кладовища). Головний герой, як правило, агресивний, може завдавати шкоди оточуючим. Дитина може потім наслідувати мультяшну жорстокість у своєму житті.
  • Повна безкарність. Поганий вчинок персонажа не підлягає покаранню, а іноді навіть вітається. У дитини може сформуватися стереотип про вседозволеність, що надалі призведе до негативних наслідків.
  • Немає чіткої межі між добром і злом. Навіть позитивний персонаж може теж робити погані вчинки заради благих цілей.
  • Наділення жінки чоловічими рисами характеру і навпаки. Це відбивається в поведінці, одязі, ролі персонажа. Часто жінки в мультфільмах мають недвозначний інтерес до чоловіків, всіляко показуючи і демонструючи його на екрані. Крім цього мультфільми часто сприяють невірному формуванню образу матері і материнства.
  • Неповага до жінки, матері, престарілим людям, тваринам і рослинам – частіше норма, а не виняток. А потім не дивуйтеся і не запитуйте себе, звідки взялася агресія і хамство у ваших дітей.
  • Неправильне формування інстинкту самозбереження, неусвідомлене підштовхування дитини до суїциду. Герої можуть по кілька разів вмирати і воскресати на екрані. Немає гарантії, що дитина в реальному житті не захоче спробувати повторити подвиг свого улюбленого героя.
  • Практично всі сучасні мультфільми – це продукт масової культури – мультяшний «фастфуд». Черпаючи інформацію тільки з таких джерел, дитина буде абсолютно така, як усі, і не зможе стати повноправною індивідуальністю. Щоб сформувати особистість дитини батькам потрібно займатися вихованням самим, не віддаючи цілком його на відкуп “Теленяні”.

Безумовно, мультфільм мультфільму різниця. Багато що залежить і від культури та інтелекту сім’ї, в якій виховується і живе дитина. Не варто відразу ж бігти викидати всі касети та диски зі західними мультфільмами, але все-таки слід обмежувати їх перегляд. Найкраще самим переглянути, прочитати відгуки в інтернеті і вирішити чи можна це показувати вашій дитині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments