Технології

VIPE Holodeck – нова серед віртуальної реальності, створена для навчання і тренувань солдатів

20140129_1_1_resizedУ минулому, та й у теперішньому часі солдати збройних сил різних країн набувають досвіду бойових дій і підтримують свою боєготовність, приймаючи участь у навчаннях і маневрах, які проводяться на полігонах в умовах, максимально наближених до реальних. Але, дефіцит військового бюджету в деяких країнах, не сприяє частому проведенню масштабних «військових ігор», які тягнуть за собою досить відчутні витрати. І з метою зниження цих витрат військові все частіше звертають пильну увагу на ультрасучасні технології віртуальної реальності та комп’ютерних відеоігор.

Однією з реалізацій технології віртуального навчання і тренування солдатів є система віртуальної реальності Virtual Immersive Portable Environment (VIPE) Holodeck 360, розроблена відомою американською оборонною компанією Northrop Grumman. Основу цієї установки складає набір досить стандартних апаратних засобів та ігрових технологій, суміщені з деякими «фірмовими» технологіями, розробленими фахівцями компанії Northrop Grumman.

Завдяки такому симбіозу технологій система VIPE Holodeck надає користувачам реалістичне середовище віртуальної реальності, що дозволяє змоделювати безліч сценаріїв для навчання солдатів, як самостійних дій, так і дій у складі команди.

Торік система VIPE Holodeck отримала перше місце в щорічному змаганні з віртуальної реальності Federal Virtual Challenge, яке проводиться Центром комп’ютерного моделювання та навчальних технологій Науково-дослідної лабораторії армії США.

Комп’ютерна частина системи VIPE Holodeck може створювати віртуальне середовище, використовуючи комбінацію відразу двох методів, методу комп’ютерного моделювання, схожого на використовуване в комп’ютерних іграх, і методу моделювання з використанням реалістичних елементів, елементів, форми і зображення яких скопійовані з різних реальних об’єктів.

Використання в складі системи VIPE Holodeck стандартних комплектуючих дозволяє знизити її кінцеву вартість, істотно спростити обслуговування та подальшу модернізацію.

Основною відмінністю системи VIPE Holodeck від інших подібних є її функція ситуативного навчання. Це означає те, що тренований військовослужбовець може навчатися діям у віртуальному навколишньому середовищі, яке є точною копією місця, де йому належить діяти в майбутньому.

Це дозволить солдату зіткнутися з ситуаціями, з якими він може зіткнутися в реальності, і знайти найбільш оптимальні виходи з цих ситуацій. А оператори системи в будь-який момент можуть ускладнити завдання, помісити у віртуальне середовище додаткових ворожих стрільців, бойову техніку або саморобні вибухові пристрої.

«Найпривабливішими рисами синтезу системи віртуальної реальності та ігрових технологій є практично безмежні можливості і здатність швидкої орієнтації таких систем на виконання миттєвих задач певного роду» – розповідає Райан Фрост (Ryan Frost), співробітник компанії Northrop Grumman і менеджер проекту VIPE Holodeck, – «За допомогою такої системи ми можемо реалізувати практично будь-який сценарій. Вам варто лише придумати його, а ми реалізуємо його в самі найкоротші терміни».

[youtube]T7ro7RoGjes[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button