Технології

Новий ядерний двигун допоможе долетіти до Марса за 3 місяці

Американська компанія запропонувала NASA нову технологію ядерних двигунів. Розробники запевняють, що новий двигун безпечніше, надійніше і ефективніше своїх попередників.

USNC-Tech

Ракети на хімічному паливі відживають свій вік. Замінити їх можуть ядерні двигуни. Американська компанія запропонувала новий тип теплових ядерних двигунів, який набагато безпечніше і могутніше від своїх попередників

Ракети на хімічному паливі близькі до своєї теоретичної межі. Тому, якщо людство хоче подорожувати до планет Сонячної системи і іншим зіркам за розумний час, йому знадобляться більш ефективні двигуни. Сьогодні однією з найбільш перспективних замін наявним технологіям є ядерний двигун. При правильному проєктуванні ракети з ядерними двигунами могли б мати в кілька разів більшу ефективність, ніж їх хімічні аналоги.

Але є одна проблема – створити ядерний реактор, який був би досить легким і безпечним для використання поза атмосферою Землі, поки не вдалося нікому. Тепер вчені та інженери з компанії Ultra Safe Nuclear Technologies представили свою конструкцію ядерного теплового ракетного двигуна, яка надійніше попередніх версій цих рухових установок і дозволяє створювати вдвічі більший питомий імпульс.

Для живлення двигуна інженери пропонують використовувати ядерне паливо в мікрокапсулах з карбіду цирконію. У них буде міститися уран зі збагаченням вище 5% і нижче 20%. Цей вид палива все ще вважається низько збагаченим, проте його не використовують на атомних електростанціях, оскільки для отримання електроенергії в ньому досить багато радіоактивного елемента.

За словами розробників, запропонований вид палива безпечніше запропонованих раніше ядерних палив. До того ж воно дозволяє двигуну працювати при високих температурах. Крім того, створити таке паливо можна за допомогою вже наявних технологій. Є надія, що нова технологія може допомогти створити ядерні двигуни, які різко скоротять час польоту в дальній космос, а люди зможуть долетіти до Марса всього за три місяці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button