Технології

Створені роботи-медузи для очищення океану і коралових рифів від сміття

Інженери розробили водних роботів, які працюють в майже безшумному режимі і можуть прибирати сміття.

Робототехніки з Інституту інтелектуальних систем Товариства Макса Планка розробили підводного робота, натхненного медузою. Прототип рухається майже безшумно і може утримувати об’єкти без фізичного контакту. Це допоможе для проведення робіт в умовах, що вимагають делікатного поводження, наприклад, для очищення коралового рифу.

Для своєї розробки інженери використовували гідравлічні приводи, через які проходить електрику. Вони служать штучними м’язами, що приводять в дію робота. Ці м’язи оточені повітряними подушками, а також м’якими і жорсткими компонентами, які стабілізують робота і роблять його водонепроникним. Блок живлення періодично подає електрику по тонким проводам, змушуючи м’язи скорочуватися і розширюватися. Це дозволяє роботу витончено плавати і створювати завихрення.

Пристрій робота-медузи. Зображення: Max Planck Institute for Intelligent Systems

Коли медуза пливе вгору, вона може захоплювати об’єкти, наприклад, їжу, створюючи водні потоки навколо свого тіла, пояснюють вчені. Робот влаштований таким же чином, керуючи водними потоками він може піднімати сміття з дна і транспортувати його на поверхню, де він буде витягнутий і відправлений на перероблення.

Роботи-медузи здатні переміщати і захоплювати об’єкти без фізичного контакту, діючи або поодинці, або групами. Дослідники відзначають, що він може рухатися зі швидкістю до 6,1 см/с і працює з низькою потужністю близько 100 мВт. Це означає, що розгерметизація корпусу не створить небезпеки для людей або водних мешканців.

Робот-медуза. Відео: Max Planck Institute for Intelligent Systems

Існуючі підводні роботи в основному громіздкі з твердими тілами, відзначають інженери. Вони не можуть досліджувати і брати проби в складних і неструктурованих середовищах і галасливі через електричні двигуни або гідравлічні насоси. Альтернативна технологія дозволить проводити роботи з мінімальним навантаженням на навколишнє середовище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button