Технології

Бактеріальні сонячні панелі: хмари їм не страшні

Дослідники з університету Британської Колумбії розробили новий тип сонячних панелей, які можуть перетворювати сонячне світло в електрику, але замість електроніки ця система покладається на бактерії.

Багато бактерії вже здатні перетворювати сонячне світло в енергію за допомогою фотосинтезу. Цей процес відбувається завдяки хімічним речовинам, що спричиняється бактеріями, хоча конкретний різновид хімікалій залежить від виду бактерії. Деякі вчені вже намагалися ізолювати ці речовини і використовувати їх усередині сонячних батарей, але процес ізоляції виявився дуже важким і зазвичай сам фотосинтез в результаті не виходив.

Вчені з університету Британської Колумбії не стали чіпати хімічні речовини, а замість них взяли на озброєння самі бактерії. Дослідники виростили велику кількість бактерій E. coli, ті почали виробляти фотосинтезуючі речовини, після чого їх покрили напівпровідниковими матеріалами для виробництва електрики.

Новий метод дозволив мало не вдвічі збільшити кількість одержуваної енергії порівняно з іншими батареями, заснованими на дії бактерій. Цього поки недостатньо, щоб змагатися з традиційними сонячними панелями, проте в бактеріальних є й інші переваги.

Такий пристрій чудово працює і без прямих сонячних променів, у низькому освітленні, тобто воно може виробляти електрику і в хмарні дні. До того ж для такої системи не потрібні дорогі матеріали і складний виробничий процес, тобто вони будуть екологічно чистіше й дешевше.

Поки до масового виробництва бактеріальних сонячних батарей ще далеко, але можливо коли-небудь вони будуть живити електрикою наші будинки навіть в північних, похмурих регіонах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button