Технології

Створено новий легкий і надміцний сплав

Університет Катару і Університет Північної Кароліни представили новий вид сплаву, що складається з п’яти металів. Матеріал вийшов міцним і невагомим, що робить його ідеальним для застосування в авіа- і космічній промисловості, а також для виробництва автомобілів.

10-01-15-foto-600x407-1

Щільність сплаву досягає показника щільності алюмінію, а міцність перевершує міцність титану. Для розробки використовувалися приблизно рівні пропорції п’яти металів: магнію, літію, алюмінію, титану та скандію. Хімічна формула отриманого сплаву Al20Li20Mg10Sc20Ti30.

Абсолютна щільність матеріалу – 2,67 грама на сантиметр в кубі. Під час роботи були ретельно змішані порошки всіх п’яти інгредієнтів з гранулами в 12 нанометрів. Їх сплавили під тиском в 5,9 ГПа. Новий сплав має низьку щільність, але при цьому дуже міцний. Жоден конструкційний метал не зможе змагатися з цим матеріалом в легкості і міцності. Найближче показники співвідношення міцності і щільності в однієї з різновидів спеціальної кераміки. Але вона занадто жорстка і тендітна в порівнянні з будь-яким металевим сплавом.

Читайте також: Термінатор може стати реальністю: вчені навчилися керувати рідким металом

Єдиний матеріал з більш високим показником відношення міцності до ваги – це вуглецеве волокно. Однак воно зовсім не жорстке – гнеться і деформується при великих навантаженнях, що неминуче призводить до зламу. Новий матеріал буде застосовуватися у виробництві екологічних і економічних літальних апаратів і транспорту. Робота над удосконаленням сплаву триває. Зараз головне завдання – прибрати зі складу матеріалу дорогий скандій. Його в сплаві близько 20%.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button