Людина

Звуки можуть впливати на сприйняття смаку їжі

Австралійські вчені з Університету Фліндерса з’ясували, що будь-які сторонні звуки здатні перешкодити людині насолоджуватися смаком їжі, яку в даний час вживають.

Food photo created by senivpetro – www.freepik.com

Незважаючи на те, що за сприйняття різних типів інформації відповідають різні органи чуття і структури головного мозку, всі відчуття людини працюють спільно – саме тому нам складно, наприклад, читати і слухати музику одночасно. З’ясувалося, що це стосується і роботи смакових рецепторів: сторонній шум може не тільки відволікати від процесу поглинання їжі, але і порушити сприйняття смаку.

Вчені поставили експеримент, в ході якого вони використовували три різні типи звуків: мелодійну музику, звуки ресторану і шум шосе. У ньому взяли участь 15 осіб: кожного з них попросили з’їсти сендвіч з фалафель і фруктові шпажки в кімнаті з включеним стороннім шумом на рівні 30, 40 і 50 децибелів. Після цього їх попросили оцінити, наскільки їм сподобалася їжа за шкалою від 0 до 10 балів.

Таким чином, кожен учасник оцінював їжу при трьох різних сторонніх звуках на трьох різних рівнях гучності: їх включали в випадковому порядку. Виявилося, що оцінка їжі дійсно залежить від типу стороннього звуку: коли грала спокійна музика, їжа здавалася смачнішою, ніж при включеному звуці ресторану або дороги. Чим більший шум був в кімнаті, тим менше учасникам подобалася їжа, причому ця залежність вже не пояснювалася типом включеного звуку.

Однак при включеній спокійній музиці на рівні в 30 і 40 децибелів оцінки учасників росли. Виходить, що шум може перешкодити людям насолоджуватися їжею, але на певному рівні ситуація цілком може бути і зворотною. Дослідники відзначили, що їхні дані можуть допомогти закладам поліпшити комфорт своїх гостей, але уточнили, що на отримання задоволення від їжі може впливати і безліч інших чинників.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button