Всесвіт

Як побудувати місто на Марсі?

Якщо ми хочемо коли-небудь зажити на Марсі розкошуючи, космічних кораблів буде недостатньо. Нам знадобиться марсіанське місто – і ось як ми могли б його побудувати.

3af3afdb0a743336992d688ee89fed7c

Багато в чому проблема переїзду на Марс – це проста проблема перевезення речей. Нам потрібно дуже багато (їжа, вода, житло), щоб залишатися в живих, і єдиний спосіб гарантувати, що у нас буде така можливість, хоча б спочатку, це взяти все з собою. Як черепашки носять свій будиночок на спині. Якщо ми хочемо жити на Марсі, і це буде життя, а не прогулянка або наукова вилазка, нам доведеться гарненько постаратися і забезпечити свою тлінну плоть всім необхідним.

Нам потрібна велика інфраструктура, що включає міцні будинки, які стоятимуть довго. Нам потрібні сільськогосподарські будівлі і склади. Нам потрібні дороги для транспортування. І все це доведеться робити з бетону. Тому вчені інженерно-будівельного факультету Північно-Західного університету працюють над незвичайним проектом: як можна було б перетворити марсіанський бруд у марсіанський бетон.

У роботі, яка з’явилася на arXiv, провідний дослідник Лін Он і її колеги виклали процес змішування розплавленої сірки з марсіанським брудом і нехай затвердіє. Ідея цікава, але народжується питання: як нам доставити всі необхідні матеріали?

Вчені сподіваються, що перші жителі Марса зможуть знайти, а потім і добути сірку на Марсі. Як тільки джерело буде виявлене, в справу підуть традиційні бетонозмішувальні методи або, можливо, їх трохи модифіковані версії. «Найпростіше було б знайти сірчане родовище на Марсі, – розповіла Вон. – В іншому випадку доведеться хімічно отримати сірку з сульфатів або інших форм. Гаряче змішування можна було б з легкістю здійснити за допомогою сонячної енергії. Останній крок будівництва потребуватиме певних опалубок, щоб привести марсіанський бетон до бажаної формі. Можливо, не обійдеться без технологій 3D-друку. І по завершенні всього цього цей процес можна буде повторювати для будь-яких структур, включаючи дороги, тунелі, мости і будинки.

Читайте також: 

На даний момент марсіанський бетон поки не пройшов фактичні випробування на Марсі. Вчені вважають, що цей бетон буде в три рази жорсткішим в умовах зниженої гравітації Марса. Однак можуть бути й деякі небезпеки, які сильніше проявляться на Марсі.

«Єдиним обмежуючим фактором буде висока температура або вогнестійкість, – говорить Вон. – Якщо, наприклад, астронавти побудують кімнату з марсіанського бетону і наповнять її киснем, будуть щось готувати і почнеться пожежа, стіна з марсіанського бетону розплавиться. Потрібен деякий захист або розумні технології для житлових приміщень, як на Землі ».

Звичайно, побудувати місто – це одне; ще більш складним завданням може бути життя в ньому. І поки цього не сталося, доведеться обійти ще ряд перешкод. Як регулювати температури? Як вирощувати їжу? Звідки брати придатний для дихання повітря, чисту воду і свіжу їжу?

Перш ніж ми почнемо будівництво, нам доведеться відповісти на ці питання. І все ж бетон, який можна буде створювати на Марсі, відкриває можливості для будівництва міцних будівель. Це куди краще, ніж жити в наметах або під пластмасовим куполом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button