Екологія

Теплові хвилі в Південній Азії можуть стати в три рази сильніше через 20 років

Нове кліматичне моделювання показало, що при потеплінні на 2 градуси Цельсія вплив теплового стресу на населення Південної Азії зросте майже в три рази.

Unsplash

Майже чверть населення світу проживає в Південній Азії. Уже при нинішньому рівні потепління в регіон нерідко приходять сильні теплові хвилі. У ці періоди температура повітря підвищується до 30 і вище градусів за Цельсієм з одночасним збільшенням вологості. У густонаселених азіатських містах, в яких діє ефект острова тепла, ці температури можуть бути ще вищими.

Якщо така спекотна погода зберігається тривалий час, це може серйозно збільшити смертність. Наприклад, при температурі повітря в 32 ° C пологи стають небезпечні для матері і дитини, а при 35 ° C організм людини вже не може ефективно відводити тепло. Тепер дослідники показали, що з ростом середньорічних температур в регіоні на 2 ° C, сила теплових хвиль може збільшитися в 2,7 раза в порівнянні з попередніми роками. Якщо темпи потепління клімату будуть рости згідно з прогнозами, середньорічна температура в регіоні може вирости на 1,5 ° C вже до 2040 року.

Стримування потепління до 1,5 ° C, швидше за все, скоротить цей вплив вдвічі, але в більшості регіонів Південної Азії все одно будуть часто спостерігатися екстремальні температури. Збільшення числа випадків спеки, що створюють небезпечні умови праці, ймовірно, відбудеться в основних рослинницьких регіонах Індії, а також в Пакистані. Згідно з дослідженням, прибережні райони і міські центри, такі як Карачі, Калькутта, Мумбаї, Хайдарабад і Пешавар, також будуть схильні до теплових хвиль.

Результати цього моделювання відрізняються від того, що отримали вчені в аналогічному дослідженні 2017 року. Тоді кліматологи передбачали, що теплові хвилі з температурами вище 35 ° C почнуть спостерігатися в Південній Азії тільки до кінця XXI століття. Автори нової роботи підозрюють, що попереднє дослідження занадто консервативно, оскільки смертоносні теплові хвилі вже обрушувалися на цей регіон в минулому. У 2015 році велика частина Пакистану й Індії пережила п’яту найбільш смертоносну хвилю спеки в історії, яка стала причиною близько 3500 смертей.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Geophysical Research Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button