Технології

Як вибрати 3D телевізор

Вже пройшло достатньо часу з моменту появи в масовому продажі плоскопанельних 3D телевізорів, що б зробити висновки як купити 3D телевізор. Багато виробників впровадили 3D технології в свої плазмові і рідкокристалічні телевізійні приймачі. Технологія об’ємного телебачення розвивається і вже з’явилися 3D телевізори другого покоління. У них впроваджені нові технології з області 3D відео, які те працюють на активних окулярах, а якісь намагаються перейти на пасивні методи відображення об’ємного зображення. Потрібно розібратися у всіх цих змінах спробувати знайти оптимальний варіант для свого бюджету.

Потрібно сказати, що 3D телебачення це спосіб передачі об’ємного зображення і може бути застосований на телевізорі будь-якої технології. Найбільш поширені плазмові і рідкокристалічні 3D телевізори.

Сама технологія об’ємного зображення заснована на тому, що кожному окові передається своя картинка і вже мозок всередині складає ці картинки і виходить об’ємне зображення. Так від природи влаштований наш зір і це використовують при реалізації об’ємного телебачення. Виходить, що наші очі бачать одну картинку, але трохи під різними кутами. Ось передача кожному нашому окові окремої картинки і становить всю основу 3D технології. При цьому зображення повинне відповідати формату HDTV.

Розвиток технології 3D кожна фірма визначає для себе окремо. Основних методів отримання об’ємного ефекту на сьогодні є два. Перший метод заснований на використанні активних окуляр, які синхронізуються з дисплеєм і по черзі закривають на окулярах картинку для одного ока. Інша технологія використовує пасивний метод. Тут зображення на екрані поляризоване і окуляри не потребують електроніки, а діють на принципі поляризації. Безокулярні технології отримання 3D зображення тільки розвиваються і в масовому продажі телевізорів, що використовують цю технологію немає. Експериментальні моделі по безокулярній технології мають набагато менший дозвіл екрана, менші кути огляду, ніж телевізори з іншою технологією отримання 3D. Так що, купуючи 3D телевізор, Ви обов’язково будете використовувати спеціальні окуляри. Тільки от пасивні або активні це залежить від вибору телевізора.

3D телевізор з активними окулярами

Ця технологія почала застосовуватися з перших моделей 3D телевізорів надійшли у продаж. На сьогодні це найпоширеніша технологія, до того ж вже відпрацьована і можна не сумніватися в надійності її роботи.

В окулярах до таких телеприймачів використовуються в якості лінз рідкі кристали і поляризаційні фільтри. При подачі напруги від електроніки всередині очок такі лінзи стають прозорими, і око може бачити свою картинку. Так по черзі лінзи відкривають видимість для свого ока, і виходить, що кожне око бачить свою картинку, як і потрібно для отримання об’ємного зображення, про що було написано вище. Електроніка всередині очок синхронізується по інфрачервоному каналу зв’язку з керуючою схемою телевізора. Працюють окуляри з частотою 120 Гц, тобто для кожного ока картинка змінюється з частотою 60 Гц. Якщо Вам все ж заважає мерехтіння картинки на такій частоті, тобто телевізори з частотою 240 Гц, але вони дорожчі.

Така технологія дозволяє мінімально втручатися в сам телевізор. Так як дисплей не змінюється, а тільки зображення подається з більшою частотою і додається схема управління окулярами. А схема обробки відео повинна витримати такі навантаження, адже обробити сигнал HDTV на частоті в кілька сот герц ще потрібно вміти. Ось і виходить не маленька ціна.

3D телевізор з пасивними окулярами

Цей метод отримання 3D зображення заснований на поділі картинки по поляризаційної технології. Тут знову кожне око отримує свій кадр по черзі, тільки кадри ці з екрану йдуть кожен зі своєю світловою поляризацією. А лінзи окулярів покриті поляризаційними фільтрами і відповідно на кожне око передається своє зображення. Виробництво екранів з поляризаційними властивостями представляє значні труднощі і тільки в 2010 році фірма LG розпочала випуск телевізорів заснованих на цій технології. Перші моделі були не дуже вдалими, але вже в 2011 році кращий варіант випускається під назвою Cinema 3D. Звернули свою увагу на поляризаційну технологію і інші фірми, зокрема, перейшовши по посиланню ви можете ознайомитися з фірмовими новинками Samsung, але такого поширення як система з активними очками поки нова система не отримала. Але конкуренція між ними вже є, адже покупець на вибір може придбати телевізор і з поляризаційної технологією і з системою, що використовує затворні активні окуляри.

Так як в поляризаційних окулярах використовуються звичайні скла на відміну від рк лінз в активних окулярах, то немає ніякого зменшення світлового потоку. За рахунок цього виходить хороша передача кольору. А через відмову від послідовної передачі кадрів відсутнє мерехтіння зображення і кольорові ореоли на зображенні. Але телевізори, які використовують пасивну технологію, в режимі 3D не можуть забезпечити дозвіл сигналу в якості 1080р. На сьогодні випуском телевізорів з підтримкою 3D на основі поляризації займаються фірми LG, Philips, Toshiba.

Вибір 3D телевізора

При виборі 3D телевізора можна відштовхуватися від декількох параметрів. Спочатку потрібно вибрати технологію отримання об’ємного зображення. Вище достатньо написано для вибору потрібної технології, а краще в магазині подивитися на якість телевізорів з різними технологіями і тоді вибрати. Потім потрібно визначитися з технологією екрану: плазма або рк. Всі доводи для телевізорів 2D придатні і для 3D. Тобто плазма все ж ще показує кращі результати, ніж рк телевізори, але потрібно мати на увазі, що вона дорожча і розмір діагоналі екрану починається від 40 дюймів.

Так само потрібно врахувати, що параметри 3D зображення повинні бути високими: контрастність, перенесення кольорів, рівень чорного. Але це коштує грошей і за поліпшення показників зображення доведеться заплатити. Тому потрібно вибирати, за що платити. Адже можна взяти телевізор з великим екраном, але якість зображення буде гірше. Можна, наприклад, заплатити за більш високий дозвіл, ніж платити за більший екран або за поліпшені характеристики картинки. Але є ще і розширена функціональність і можливості виходу в Інтернет і Smart TV. Всі ці поліпшення коштують грошей. Так що вибирайте, що важливіше: розмір екрану, дозвіл екрана, поліпшені характеристики зображення, розширена функціональність. За все це доведеться платити, а якщо взяти телевізор з усіма поліпшеннями одночасно, то вийде значна сума.

Так само для вибору телевізора 3D справедливі і поради, які були дані і для звичайних 2D телеприймачів:

1) Потрібно вибрати діагональ екрану.
2) Розрахуйте відстань перегляду, яке допоможе у виборі дозволу екрану (720р або 1080р), це відстань стане в нагоді і при виборі діагоналі екрану.
3) Вибрати частоту кадрів (частота оновлення екрану). Мінімально має бути 120 Гц по 60 Гц на кожне око. Але деякі можуть помітити мерехтіння тоді краще брати телевізор з частотою кадрів 240 Гц. Є ще телевізори з оновленням в 480 Гц, але значного поліпшення це не дає, так що вирішувати Вам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Гарна стаття, Але раджу авторові самому зрівняти приємне зображення на лед телевізорі та бридке на плазмі)). Плазма це прошлий вік. І вона не дорожча , рази в 2 дешевша. В нас в магазині стоїть ще десяток плазм, так їх ніхто не бере майже за безцінь)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button