Земля

Третина рослин тропічної Африки — під загрозою зникнення

Третина африканських тропічних рослин знаходиться на грані зникнення. Про це передає ВВС Africa з посиланням на нове дослідження Французького національного інституту сталого розвитку.

Велика частина Західної Африки, Ефіопії та деяких районів Танзанії і Демократичної Республіки Конго є найбільш постраждалими регіонами, які можуть втратити більше 40% свого природного багатства, повідомляється в опублікованих у журналі Science Advances результатах дослідження.

У групу ризику також входять різні види дерев, чагарників, трав і деревних лоз. Вчені вважають, що основні загрози рослинного різноманіття регіону — вирубка лісів, зростання населення і зміна клімату.

«Біологічне різноманіття приносить незліченні вигоди людям, а втрата розмаїття ставить під загрозу наше майбутнє», — сказав провідний дослідник Томас Куврер з Французького національного інституту сталого розвитку.

Втрата біологічного різноманіття, особливо проблематична в тропічній Африці, «регіоні неймовірного розмаїття, однак з серйозними соціальними і політичними проблемами і очікуваним стрімким зростанням населення протягом наступних десятиліть», — додав він.

Результати дослідження були засновані на переглянутому методі оцінки ризику зникнення. До теперішнього часу ризики зникнення були оцінені майже для дев’яти з 10 ссавців і двох третин птахів, однак для менш 8% рослин (квітучі рослини і більшість інших рослин, крім мохів і водоростей).

Для визначення їх статусу дослідники використовували аналогічний, але більш швидкий метод оцінки ймовірного ризику зникнення, в результаті якого було розглянуто понад 20 000 видів рослин.

Дослідники виявили, що 33% видів потенційно перебувають під загрозою зникнення, а ще третина видів була визнана рідкісною і схильною потрапити в число вимираючих в найближчому майбутньому.

За їх словами, ця проблема в основному пов’язана з діяльністю людини, такі як зміни у землекористуванні, що викликають збезлісення, зростання населення, економічний розвиток і зміна клімату.

Кнопка «Наверх»
Закрыть