Головна / Різні цікавинки / Цікаві факти про шашлик

Цікаві факти про шашлик

foto_cikavosti_13.07.2014-10-04Шашлик, звичайно, краще приготувати (а ще краще з’їсти), ніж читати про нього. Тим не менш, ми підготували декілька цікавих фактів про нього, якими можна буде поділитися з друзями, поки він смажиться.

Де і коли з’явився перший шашлик — сказати з точністю неможливо. Проте вважається, що його батьківщиною є одна зі східних країн.

Навіть сама назва даної страви має достатньо спірну етимологію. Одні лінгвісти вважають, що воно має тюркське походження. У такому випадку, воно означать «що-небудь на рожні». Інші з цим не згодні. Вони переконані, що це слово має скіфські коріння. Якщо вірити їм, то перекладається воно приблизно таким чином: «нарізана плоть». Обидві ці версії звучать цілком логічно.

На приготування цієї страви, на жаль, не завжди вистачає часу або бажання. Тому доставка шашлыков на дом — одна з найбільш затребуваних послуг. Сьогодні існує чудова можливість поласувати цим дивовижним блюдом в будь-який час або в звичній домашній обстановці, або в офісі. Крім того, також можна замовити на дім інші страви з азербайджанської та російської кухні, що наявні в ресторанному меню.

Шашлик популярний практично в усіх країнах світу. Готують його приблизно однаково. Проте ось що цікаво: називається він скрізь абсолютно по-різному. Список цих назв просто величезний.

Найбільше спосіб його приготування відрізняться на Заході. Деякі навіть вважають, що це окрема страва. Називається воно барбекю. Головною його відмінністю є те, що шматки м’яса знаходяться не на шампурах, а на спеціальній сітці.

У Росії шашлик з’явився дуже давно, однак тоді він мав зовсім іншу назву. Це було «верчене» м’ясо — просто і зрозуміло. Справа в тому, що тоді його, як і зараз, готували на вугіллі, однак перебувало воно на рожні.

Звичне нам слово «шашлик» з’явилося пізніше, а саме у вісімнадцятому столітті. Запозичило його населення від кримських татар. Правда, в їх мові воно звучить трохи інакше: «шішлик».

Багато хто говорить, що в шашлику найголовніше — це запах. Насправді, те, що ви відчуваєте, це запах вітаміну В1.

Олександр Дюма знаменитий не тільки своїм великим твором «Три мушкетери». Його заслугою є ще й відкриття першої шашличної в Парижі. Ця ідея прийшла йому в голову після того, як він повернувся з подорожі по Кавказу. Сталося це в 1858 влітку.

У Японії теж їдять шашлик, от тільки роблять його з м’яса дельфінів.

2 березня 2013 в Києві на Майдані Незалежності приготували шашлик довжиною 150,6 метра. На гігантське блюдо пішло близько 200 кг м’яса. Довжина мангала склала 161,9 м. У приготуванні шашлику брало участь 150 чоловік. Рекорд був зафіксований експертами Національного реєстру рекордів.