Людина

Цькування дітей у школі – провина батьків

Діти, які зазнають насильства в сім’ї, не отримують уваги або, навпаки, зазнають тотальної опіки, частіше схильні цькуванню з боку однокласників. Це з’ясувалося в результаті аналізу більше 70 досліджень, що охоплюють понад 200 тисяч дітей.

Вчені з Уорікського університету (Великобританія) з’ясували, що наслідки поганого виховання більш чітко виражалися у разі, якщо діти були жертвами та ініціаторами насильства в школі, в порівнянні з тими, хто був лише жертвами. Також виявилося, що жорстке виховання пов’язане з невеликим ризиком того, що дитина стане хуліганом, а також з підвищеним ризиком того, що дитина стане жертвою. Напротивагу, продумане, але наполегливе виховання обидва ці ризику знижує.
Автори дослідження прийшли до висновку, що програми, спрямовані проти цькування і насильства в школі (буллінг), повинні виходити за межі навчального закладу. Вони повинні охоплювати батьків і починатися перш, ніж діти підуть до школи. Наслідки буллінгу позначаються на особистості і після закінчення школи, говорить професор Дітер Вовк.

У дослідженні ознаками поганого виховання були відзначені насильство / зневага, а також занадто сильна опіка. Хороші батьки користуються повагою дітей, спілкуються з ними, залучаються до справи дітей і підтримують їх, ненав’язливо контролюють, а також ставляться до дітей з теплотою і любов’ю.

Особливу увагу дослідники просять звернути на те, що надмірна опіка є негативним аспектом виховання. Результати дослідження опубліковані в свіжому випуску видання Child Abuse & Neglect.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button