Різне

Екологічне опалення

На дворі XXI століття, але інноваційні, екологічні, енергозберігаючі технології, які в усьому «прогресивному світі» впевнено зайняли свої місця в будинках, здається, обходять вітчизняних домовласників стороною. Чому це відбувається?

Сьогодні ми спробуємо трохи відкрити інформаційний завісу і розповімо вам про деякі передові технології, покликаних зробити ваш будинок теплим.

Уявіть: ви звертаєтеся до продавців опалювального обладнання, а вам замість звичного котла або печі пропонують встановити дивний прилад, який, виявляється, використовує енергію сонця, вітру, землі або води для опалення приміщень. Або ж опалювальний агрегат працює на звичній й зрозумілій електриці, але випромінює якісь інфрачервоні хвилі, які нагрівають предмети, а не повітря. Безглуздість! Зробити нове зрозумілим – ось головна мета цієї статті. Отже, знайомтеся: перший в нашому списку…

Тепловий насос

gruntoviy_teplovoy_nasos_resized

Що таке тепловий насос?

Це компактна, економічна та екологічно чиста система опалення, що дозволяє отримувати тепло для гарячого водопостачання та опалення котеджів за рахунок використання тепла ґрунтових, артезіанських вод, озер, ґрунтового тепла земних надр шляхом його перенесення до агента з більш високою температурою.

Як він працює?

Якщо говорити спрощено: як кондиціонер або холодильник. Тепловий насос складається з двох теплообмінників (конденсатор і випаровувач), компресора і розширювального клапана. Контур охолодження, який складається з тих частин, заповнюється холодоагентом. Холодний контур – як і говорить його назва – виробляє холод, завдяки чому з навколишнього середовища через випарник забирається тепло. З іншого боку, конденсатор віддає холодоагенту це тепло для опалення після того, як компресор «нагріває» його до необхідної температури. Розширювальний клапан зменшує тиск холодоагенту, який таким чином охолоджується. І процес починається спочатку. Принцип простий, надійний і відомий вже багато років.

Чим тепловий насос краще традиційного обігріву?

По-перше, використовувати тепловий насос дешевше, ніж газове або мазутова опалення. Один кіловат / годину при використанні теплового насоса коштує приблизно в два рази менше, ніж при використанні традиційних систем. Крім того, тепловий насос економить сировинні ресурси, так як близько 75 % необхідного тепла надходить з навколишнього середовища, а 25 % за рахунок роботи насоса від електрики. Для теплового насоса не потрібні ні димова труба, ні мазутовий резервуар, ні запаси горючих матеріалів, він не виробляє вихлопні гази і не вимагає технічного обслуговування.

Чи не є тепловий насос по суті прихованим електроопаленням?

Будь-яка сучасна опалювальна система «зав’язана» на електриці. Якщо падає напруга, то перестає працювати і котел з мазутної топкою, і газовий котел. Тепловому насосу електрика потрібна тільки для того, щоб запустити компресор, що підтримує роботу холодильного циклу. Істинний принцип роботи теплового насоса полягає в тому, що він використовує тепло навколишнього середовища, і енергія потрібна лише для роботи компресора.

У скільки обійдеться тепловий насос?

Первинні капітальні витрати на придбання досить високі. Детальну інформацію ви можете отримати, завітавши на сайт , де представлені теплові насоси від Cooper&Hunter.

Але: експлуатаційні витрати на обігрів будинку тепловим насосом та отримання з його допомогою гарячої води вже сьогодні значно нижче, ніж у багатьох інших опалювальних систем. Так, якщо поряд з вашим будинком проходить магістральний газопровід, вам простіше підключитися до нього, але тільки в цьому випадку. Ті, хто вже вибрав теплові насоси, кажуть, що витрати на установку теплового насоса і газового котла часто різняться не настільки радикально. А якщо врахувати, що надалі тепло ви будете отримувати практично безкоштовно від самої природи (лише невеликі витрати на електрику), а ціни на традиційні енергоносії постійно зростають, вибір, на наш погляд, очевидний!

Інфрачервоний обігрівач

об4_resized

Як він працює?

Принцип дії інфрачервоного обігрівача аналогічний дії сонячних променів і полягає в нагріві конструкції приміщення, а не повітря. Такий принцип опалення дозволяє добитися встановлення розподілу температури по висоті приміщення, при якому різниця між температурою в районі підлоги і у стелі зведена до мінімуму. При роботі інфрачервоних обігрівачів ви отримуєте додатковий ефект теплої підлоги і прогріту конструкцію будинку, яка, акумулюючи тепло, сама починає його випромінювати.

Де розташовувати обігрівачі?

Правильним є розташування ІЧ – обігрівачів на стелі в районі вікон і зовнішніх стін приміщення. Це пов’язано з необхідністю блокування зон максимальних тепловтрат, якими якраз і є вікна і зовнішні стіни. Монтаж обігрівачів в центрі приміщення або в інших місцях є неправильним і допускається тільки при створенні зон локального обігріву.

Чи можна використовувати ІЧ – обігрівач в якості основної і єдиної системи опалення?

Можна. Вони використовуються однаково ефективно як в якості основного, так і в якості додаткового опалення. Різниця при цьому лише у встановлюваній потужності.

Скільки електрики споживає обігрівач?

В опалювальний сезон ІЧ-обігрівачі повинні працювати в середньому 20-30 хв. на годину. Тобто споживання електроенергії системою опалення буде становити від 1 /3 до 1 / 2 встановленої потужності обігрівачів. Більш точні цифри може дати тільки теплотехнічний розрахунок. Його правильність, до речі, буде залежати від точності і повноти представленої вами інформації про конструкцію будинку.

А скільки потрібно обігрівачів на кімнату?

Необхідна потужність інфрачервоного опалення розраховується виходячи з конструкції кожного конкретного будови. У середньому для наших широт, щоб компенсувати тепловтрат житлового приміщення в зимовий період необхідно затратити 100 Вт тепла, щоб обігріти площу в 1 кв. м. Виходячи з цього на кімнату 10-12 м2 необхідний обігрівач потужністю 1 кВт, при використанні ІЧ – обігрівачів в якості основного зимового опалення, або обігрівач 0,6 кВт – в якості додаткового опалення або на весняноосінній період.

Інфрачервоний обігрівач спалює кисень у приміщенні?

Температура робочої поверхні пластини невисока і недостатня для спалювання кисню в приміщенні. Виняток становлять високотемпературні обігрівачі, але вони застосовуються тільки на відкритих майданчиках.

Чи можна демонтувати цей вид опалення?

Можна. Його легко демонтувати і встановити на новому місці.

Сонячний колектор

solnechnie_batarei_dlya_doma_resized

Як влаштована сонячна установка для опалення та гарячого водопостачання?

Сонячна термічна установка складається, в основному, з сонячних колекторів, регулюючого пристрою з циркуляційним насосом і теплоізольованого накопичувача тепла (солярного бойлера). Сонячні промені падають на спеціальну поглинаючу поверхню колектора – абсорбер і нагрівають його. Тепло передається рідкому незамерзаючому теплоносію, циркулюючому між колектором і теплообмінником накопичувача тепла. Залежно від різниці температур колектора і бойлера регулюючий пристрій включає і вимикає циркуляційний насос. Тепло передається воді від теплообмінника в бойлері. У разі якщо енергії сонця в зимові місяці недостатньо для підігріву води до необхідної температури, вода у верхній частині бойлера підігрівається за допомогою опалювального котла або тена.

Чи може сонячна енергія бути альтернативою газу та / або електрики?

Сонячна енергія не може повністю замінити газ або електрику, коли мало сонячного світла. Але комбіновані сонячні установки для гарячого водопостачання та опалення можуть забезпечити будинок теплом навесні і восени, а також «підтримати» базову систему опалення в зимовий час.

Такі установки мають велику площу колекторів, в порівнянні з установками тільки для гарячого водопостачання. Особливо ефективно комбіновані сонячні установки працюють в будинках з сучасними системами опалення та енергозбереження.

Чи буде вода нагріватися у похмурий день?

Хоча тепловіддача менше в хмарні дні , колектор все одно забезпечить нагрів води. У дуже похмурі дні або коли йде дощ , буде потрібно більше додаткового підігріву газом або електрикою для підтримки встановленої температури води. Оскільки система автоматизована, хвилюватися, що гаряча вода в дощовий день закінчиться, не варто.

Наскільки міцний сонячний колектор?

Колектор витримує дощ, град, мороз. У зимовий період можна додатково встановити антиморозну систему. Гліколь, який протікає в колекторі, витримує температуру до -50 ° С.

Здається, що ціна на систему сонячного підігріву води завищена?

Звичайно, система перетворення сонячної енергії вимагає певних витрат, але, вклавши кошти в якісне та сучасне обладнання один раз, ви економите на майбутніх витратах! Оптимально підібране солярне обладнання дозволяє заощадити річні витрати на енергію, яка необхідна для підігріву води, до 60 %.

Витрати на експлуатацію та обслуговування сонячних установок відносно невеликі. Установки працюють в автоматичному режимі. Необхідний лише періодичний контроль за їх роботою, здійснюваний фахівцем. Приблизно один раз в 6 років слід робити повну заміну незамерзаючого теплоносія.

Вартість комплекту системи окупиться за 3-5 років. А за термін служби сонячного колектора ви напевне заощадите велику суму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button