Наука

У кожної третьої літньої людини розвинулося нове захворювання після COVID

Згідно з новим дослідженням, приблизно у третини людей у ??віці 65 років і старше розвинулося як мінімум одне нове захворювання після зараження COVID-19 у 2020 році.

У дослідженні, опублікованому в BMJ, вчені проаналізували записи планів страхування за 2020 рік. Дослідники виділили 133 366 дорослих у віці 65 років і старше для аналізу: вони шукали повідомлення про нові захворювання через три тижні після підтвердженого COVID-19.

Результати показали, що майже у третини (32 з кожних 100) людей похилого віку виникла принаймні одна нова проблема, що вимагає медичного втручання після зараження SARS-CoV-2.

Дослідники порівнювали ці дані з даними двох контрольних груп: люди з обох груп ніколи не хворіли на COVID-19, але в другій хворіли на інше респіраторне захворювання, таким як бронхіт, грип або не бактеріальна пневмонія.

Порівняння показало, що у літніх людей, які перехворіли на коронавірус, ймовірність розвитку одного або декількох нових хвороб після зараження була приблизно на 10% вище, ніж у людей, які не хворіли на COVID-19. Однак ризик розвитку був нижчим у порівнянні з групою респіраторних інфекцій (але всього на 1,4%).

Зазвичай після зараження COVID-19 слідували такі захворювання, як проблеми з печінкою та серцем, діабет, дихальна недостатність, психічні розлади, а також стомлюваність та міалгія (м’язові болі).

«Ці результати ще раз наголошують на широкому спектрі важливих наслідків після гострої інфекції SARS-CoV-2. Розуміння величини ризику найбільш важливих клінічних наслідків може покращити їх діагностику та лікування людей з наслідками гострої інфекції SARS-CoV-2», – підсумовують дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button