Здоров'я

Вчені розповіли, яка їжа продовжує життя

У ході дослідження, проведеного групою вчених з Каліфорнійського університету в Берклі і Інституту біологічних досліджень Солка в Ла-Хойя, Каліфорнія, було встановлено, що благотворний вплив перцю чилі на метаболізм може бути у відповіді за діяльність певного рецептора болю.

Вченими було виявлено, що блокування даного больового рецептора подовжувало життя мишей, зберегла молодість їх метаболізму і поліпшила їх інсулінову реакцію.

perec-500

Під час попередніх досліджень було виявлено, що ті гризуни, у яких немає больового рецептора TRPV1, рідше ставали огрядними, вказуючи на те, що цей рецептор відіграє важливу роль у регуляції обміну речовин.

Цей рецептор присутній в нервах, суглобах і шкірі, він чутливий до таких больових стимулів, як дуже високі температури. Як відомо в нервах, з’єднаних з підшлунковою залозою, рецептор TRPV1, стимулює викид хімічних речовин, що запобігають вивільненню інсуліну і викликають запалення. Це говорить про те, що почуття болю може фактично викликати загострення запалення і зростання рівня цукру в крові – два фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань і цукрового діабету.

Читайте також: Які продукти покращують обмін речовин

Також в ході дослідження, вченими було виявлено, що миші, які в результаті генетичної модифікації були позбавлені цього рецептора, жили приблизно на 14% довше, ніж їх незмінені родичі.

Вчені відзначили, що капсаїцин, речовина, яка надає перцю чилі пекучість, як відомо, активує TRPV1. Саме тому вони вважають, що тривалий прийом гострих продуктів, що містять капсаїцин, допоможе запобігти зниженню метаболізму з віком і збільшити тривалість життя людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button