Земля

Колосальна морська губка виявилася однією з найстаріших істот на Землі (фото+відео)

У 2016 році в водах північно-західних Гавайських островів вчені знайшли справжнього гіганта 3,5 метри в довжину — найбільшу морську губку на Землі, чий вік може бути від декількох сотень до декількох тисяч років.

NOAA Office of Ocean Exploration and Research, 2015 Hohonu Moana

Губки – це одні з найпростіших і найдавніших тварин на Землі, хоча, звичайно, з нашої точки зору на тварин вони зовсім не схожі. Найбільші з них виконують важливу функцію для екосистем, вони фільтрують воду, переробляють поживні речовини на коралових рифах і надають притулок для інших видів. За підрахунками біологів вони можуть жити понад 2300 років.

Деніел Вагнер з Національного управління США з дослідження океанів і атмосфери разом зі своїм колегою помітив гігантську губку з сімейства Rossellidae під час експедиції в місцевий Морський заповідник з кораловими рифами, де живуть понад 7000 морських видів, але сфотографувати її не зміг. Тепер же вчені зняли її за допомогою дистанційно керованих роботів, оскільки губка знаходиться на глибині 2100 метрів. Її розміри: довжина – 3,5 метра, Висота — 2 метри і ширина — 1,5 метра.

“Багато глибоководних організмів ростуть дуже повільно, а тому їм необхідно, щоб їх середовище проживання залишалася стабільним,говорить Вагнер. – Ми не знаємо, скільки років цій губці. У цього виду немає ознак, за якими можна точно визначити вік. Але ми знаємо, що деякі види коралів на такій глибині можуть жити від декількох сотень до декількох тисяч років; найстарішому з відомих 4500 років. Так що ця губка по справжньому давня. Її вік може варіюватися від декількох сотень до багатьох тисяч років”.

Відкриття цієї губки цілком здатне зрівнятися з відкриттям безсмертної медузи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button