Людина

У Західній Африці виявлено ще один небезпечний вірус схожий на Еболу

Представники органів охорони здоров’я Гвінеї підтвердили перший випадок захворювання Марбургом в Західній Африці, вкрай заразною хворобою, що викликає геморагічну лихоманку.

Вірус Марбург, схожий на вірус Ебола, вперше виявлений у Гвінеї

Як повідомляє BBC, органи охорони здоров’я Гвінеї підтвердили перший випадок захворювання лихоманкою Марбург в Західній Африці після того, як вірус був виявлений в зразку, взятому у померлого пацієнта. Спалахи та спорадичні випадки захворювання раніше спостерігалися в деяких частинах східної, центральної та південної Африки, а також в Європі, але це перший випадок, зареєстрований в Західній Африці.

Вірус Марбург належить до тієї ж родини (Filoviridae), що і вірус, що викликає лихоманку Еболу. Симптоми у них теж схожі.

Хвороба, викликана вірусом Марбург, призводить до таких симптомів, як підвищення температури, сильний головний біль, втома і болі в м’язах. На третій день заражений починає відчувати сильну діарею, біль в животі, нудоту і блювоту.

До п’ятого-сьомого дня починається кровотеча з носа і ясен, кров також присутня в блювоті й калі. Уражається центральна нервова система, що іноді призводить до сплутаності свідомості й агресії. Летальний результат наступає на восьмий-дев’ятий день після появи перших симптомів. Середній рівень летальності становить близько 50%.

Зараз немає вакцин або противірусних препаратів, схвалених для лікування хвороби, викликаної вірусом Марбургом.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button