Наука

У зимовий період збільшується кількість серцевих нападів

Від холоду страждають не тільки дихальні шляхи, а й серце

Взаємозв’язок між низькими температурами і збільшенням серцевих нападів була помічена давно, але чим вона обумовлена?

Photo by Farrel Nobel on Unsplash

Зимові місяці, як правило, найбільш небезпечні для нашого організму, тому що холод не тільки збільшує ризик респіраторних захворювань, але і збільшує кількість інфарктів міокарда. Це пов’язано з кількома факторами, які можуть збільшити ризик серцево-судинних захворювань. Серед них вплив холоду, зниження фізичної активності та підвищення артеріального тиску через звуження судин.

Чому взимку ризик серцевого нападу вище?

Як повідомляє Іспанський фонд здоров’я серця, “поширеність серцево-судинних захворювань взимку збільшується більш ніж на 20%”. Щоб пояснити це, розглянемо висновки дослідження, проведеного вченими зі Школи гігієни та тропічної медицини (LSHTM) у Великобританії (LSHTM), в якому зроблено висновок, що зниження температури навколишнього середовища на 1 градус Цельсія вдень збільшує ризик серцевого нападу на 2%.

Холод також змушує наш організм виробляти більше енергії для підтримки правильної температури. Це означає, що люди з більш високим ризиком серцевих проблем більш схильні до ризику, якщо їх серце не справляється з підвищеною активністю.

Третя умова полягає в тому, що серцеві напади частіше зустрічаються взимку через звуження вен. Цей процес, який відбувається при зниженні температури, також підвищує навантаження на серце, оскільки змушує його частіше перекачувати кров для постачання всього організму. Підвищення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень, які є наслідком цього, іноді може призвести до ішемії (страшного серцевого нападу).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button