Здоров'я

Учені попередили про небезпеку навіть помірного вживання алкоголю

Фахівці в результаті нового дослідження прийшли до висновку, що рекомендована норма споживання алкоголю, яка пов’язана з малими ризиками для здоров’я, не повинна перевищувати 100 грамів етилового спирту на тиждень. При цьому вчені показали, що при перевищенні цієї дози зменшується очікувана тривалість життя.

У США рекомендована доза алкоголю становить 196 грамів спирту.

Однак недавнє дослідження, опубліковане в журналі The Lancet, ставить під сумнів таке дозування — за результатами роботи, автори підсумували, що рекомендована доза без ризику для здоров’я не повинна перевищувати 100 грамів. У новій роботі взяли участь 120 співавторів і були проаналізовані дані по численним дослідженням. У підсумку фахівці розглянули вплив вживання алкоголю на здоров’я трохи менше ніж у 600 000 чоловік з 19 розвинених країн.

З розглянутих досліджень автори отримали різну інформацію про людей з даної великої вибірки, у тому числі про вік, стать, щоденне споживання алкоголю, куріння, наявність тих чи інших захворювань, а також смерті від будь-якої причини (у тому числі через захворювання серцево-судинної системи). У жодного з учасників дослідження, як зазначається, не було діагностовано серцево-судинних захворювань.

Потім фахівці розділили людей з вибірки на групи — за кількістю спирту, вживаного в тиждень: до 100 грамів, від 100 до 200 гр, від 200 до 350 гр, а також понад 350 гр. В результаті аналізу даних учені виявили, що навіть при помірному вживанні алкоголю підвищується ризик розвитку ряду серйозних порушень і захворювань, зокрема інсульту, гіпертонічної хвороби та серцевої недостатності. При цьому помірне вживання алкоголю асоціювалося з меншим ризиком появи несмертельного інфаркту міокарда, проте, як відзначають вчені, це необхідно розглядати в контексті того, що ризик розвитку інших небезпечних захворювань збільшується.

Крім того, як показало дослідження, у 40-річного чоловіка, який регулярно споживає 100-200 г спирту на тиждень, очікувана тривалість життя скорочується в середньому на шість місяців (порівняно з тим, хто споживає не більше 100 г на тиждень). Споживання ж 200-350 г спирту асоціювалося зі скороченням очікуваної тривалості життя вже на два-три роки, споживання понад 350 гр — зі скороченням на чотири-п’ять років, зазначають автори.

Таким чином, фахівці прийшли до висновку, що доза споживання алкоголю, пов’язана з малими ризиками для здоров’я, не повинна перевищувати 100 грамів етилового спирту на тиждень. При цьому дослідники не виявили суттєвої різниці в рекомендованій нормі для чоловіків і для жінок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button