Здоров'я

Енергозберігаючі технології будівництва можуть викликати рак легенів

Сучасні технології будівництва дозволяють побудувати будівлі, що добре зберігають тепло. Однак не багатьом відомо, що такий енергоефективний підхід до будівництва негативно відбивається на здоров’ї людей. Зокрема, деякі рішення призводять до підвищення рівня радону в приміщенні, а він в свою чергу призводить до розвитку раку легенів.

foto_cikavosti_26.09.2014-014_resized

Вивчення даного питання показало, що енергозберігаючі технології підвищують концентрацію радону на 56,6%. Згідно з підрахунками британських вчених, це загрожує 278 передчасними смертями на рік в одній тільки Великобританії. Фахівці зазначили, що радон є другою причиною раку легенів після куріння. Усередині енергоефективних будівель газ накопичується через зміни в стандартній схемі обміну зовнішнього і внутрішнього об’ємів повітря.

Читайте також: Як прожити сто років: секрети народів-довгожителів

Як правило, при будівництві все спрямовано на герметизацію приміщення. Це дозволяє зберегти тепло, але призводить до накопичення шкідливих речовин, що йдуть зсередини або з-під будинку, якщо кімнати погано провітрюються. В таких будівлях також підвищений ризик утворення грибків. Люди, котрі працюють і живуть в подібній обстановці, будуть відчувати втому, сльозоточивість і роздратування в легенях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button