Здоров'я

Жінки більше страждають від недосипання, ніж чоловіки

Жінки більше страждають від недосипання, ніж чоловікиВчені з США, Університет Дьюка, спільно з фахівцями з Канади, провели дослідження, яке допомогло виявити, що представниками різних статей дефіцит сну переноситься по-різному. Про шкоду недосипання в наш час знають всі, але, як з’ясувалося, воно особливо небезпечне для жінок, і експертами це доведено. Спеціальне наукове видання, яке називається «Поведінка, мозок і імунітет» опублікувало результати даного дослідження, і з висновками вчених, що стосуються сну, може ознайомитися кожен зацікавлений.

Зокрема, сам проект полягав у тому, що фахівцями було детально проаналізовано стан більше, ніж двохсот учасників різного віку, серед яких були жінки, а також чоловіки. Слід зазначити, що раніше ніхто з числа цих добровольців не мав серйозних проблем, не скаржився на здоров’я.

При цьому, вченими було відзначено, що не менше сорока відсотків добровільних учасників експерименту мали труднощі на певній стадії засипання. Багато з цих людей не могли заснути протягом півгодини, і лише по завершенню даного часу вони занурювалися в нормальний сон. Крім того, цій ж категорії досліджуваних було властиво прокидатися вночі, хоча, подібне відбувалось не регулярно, а лише час від часу.

Завершивши свої дослідження, американські вчені зробили висновок про те, що порушення сну, як і було відомо раніше, дійсно небезпечне для організму, але найбільшою мірою від нього страждають жінки. Організм чоловіків в цьому плані більш стійкий, і не відчуває подібних потрясінь, якщо недостатньо сну.

Експеримент виявив багато показників, що стосуються ряду захворювань. Причому, інформація виявилася досить сумною. Як з’ясувалося, ті жінки, що регулярно недосипали, і випробовували пов’язані з цим проблеми, частіше за інших піддавалися серцево-судинним хворобам. Крім того, у цієї групи осіб частіше діагностували діабет другого типу.

Чарльз Семюел, який є директором Центру вивчення людської поведінки і сну, розповів чимало цікавих подробиць, що стосуються нестачі сну у жінок. Учений відзначив, що саме сон є основою здоров’я, коли гарантується відновлення організму. Тому надзвичайно важливо, щоб він був достатнім. Організм жінки в цьому плані менш стійкий, якщо порівняти зі здібностями чоловічого організму, тому недосипання може призвести до катастрофічних для здоров’я наслідків.

Натхнення: raut.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button