Різні цікавинки

Уоррен Баффет – навіщо йому економити?

Уоррен Баффет - навіщо йому економити?Всі знають, що Уоррен Баффет є одним з найбагатших людей нашої планети. Його маєтки обчислюються кількома десятками мільярдів доларів США. Крім того, він став прижиттєвим класиком інвестування. Його інвестиційні принципи глибоко вивчені і позитивно оцінені. З іншого боку, відомо, що живе Уоррен Баффет вельми і вельми скромно. Хтось навіть бачить у ньому відвертого скупердяя, подібного дядькові Скруджу з діснеївського мультфільму. Характерно, що сам Баффет дуже любить даного персонажа.

Справді, Уоррен Баффет поводиться трохи дивно для мультимільярдера. Він невибагливий у побуті, не любить розкіш, живе в скромному будинку, який був їм куплений більше, ніж півстоліття тому. Баффет їздить на дуже сильно старій машині, не носить елітний одяг. Харчується суперінвестор, в основному, у фастфуді.

Примітно також, що й у відносинах з близькими людьми Баффет не відрізняється щедрістю. Зокрема, він просив одного разу у дочки розписку на двадцять доларів, які їй позичив… А коли синові знадобилася якась ферма, Баффет спочатку викупив її у свою власність, а потім син платив йому гроші за її оренду.

Економію такого роду можна спробувати пояснити, але при цьому важко виділити провідну причину, швидше за все, їх буде декілька. Особливості натури, склад характеру? Безумовно. Однак на це нашаровується ділова звичка мінімізувати витрати, тому що в бізнесі економія рівнозначна прибутку. Також відмічено, що Баффет любить споживати продукцію тих компаній, в які він вдало вклав кошти. До речі, він продовжує харчуватися в мережі швидкого харчування ще й тому, що колись вигідно придбав цю мережу. Не чужий Уоррен Баффет благодійності, на яку передбачає витратити основну частину капіталу. Ну і, може бути, у вихованні дітей просковзує модний серед багатих людей підхід, що виділяти дітям кошти у великій кількості недоцільно, це уповільнює їх розвиток.

Звичайно, Баффет не уникнув нездорових крайнощів у своїй економії. Вона непропорційна його ресурсів. У ній, мабуть, все-таки присутній елемент жадібності та суміжних з нею якостей. До речі, Мавроді дуже добре зіграв на таких людських якостях, заснувавши МММ. Потреба людей в грошах і збагачення з часом не зникає, а лише посилюється, про що говорить початок МММ 2014. Погано це? Хто знає – прогрес науки несе не тільки добро, адже кращі наукові розробки створенні в ім’я знищення людини, а вже потім вони приходять в наше повсякденне життя. При цьому ми не заперечуємо прогрес …

Однак слід повчитися у великого інвестора навіть тут. Принцип грамотної економії особистих коштів у поєднанні з їх інвестуванням – одна зі складових добробуту будь-якого економічно активної людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button