Земля

У Туркменістані знайшли невідому науці істоту

Одна з печер на сході Туркменістану виявилася домом для незвичайної тварини, яка, як встановили учені, є невідомий науці вид і рід.

Відкриття було зроблено в печері Каптархана, що знаходиться біля підніжжя гори Койтендаг. Місцевий ландшафт порізаний безліччю ущелин, глибоких каньйонів, карстових утворень. Своєю красою виділяється печера Гульшірін, чиї зали прикрашені сталактитами і сталагмітами, білосніжними гіпсовими натіканнями.

Каптархана ж стала домівкою для великої кількості «печерних» тварин, серед яких — новий вид членистоногих. Цю істоту без очей, яка має в довжину всього кілька міліметрів, назвали Turkmenocampa mirabilis, де перше слово відноситься до місця її проживання, а друге означає «незвичайний, неймовірний». Його виявили і описали дослідники з Іспанії і Болгарії.

Вчені провели в печері 8 годин, шукаючи зразки і встановлюючи пастки з пахучим сиром в якості приманки. Спостереження не принесли успіху, однак кілька особин стали «жертвами» пасток.

Істота представляє новий вид і рід печерних членистоногих з камподеїдів (сімейства двухвосток). За словами авторів роботи, це не тільки примітний організм, але і дивовижна «печерна» істота, що пройшла довгий еволюційний шлях, щоб адаптуватися до підземного життя на території Середньої Азії.

Вчені продовжать вивчати інші печери регіону, щоб зрозуміти, яким чином він став будинком для двухвосток, як ці тварини змогли пристосуватися до не найсприятливішим для них умов проживання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button