Здоров'я

Вчені: Аспірин не допомагає уникнути хвороб серця людям старше 70 років

Австралійські вчені провели масштабне дослідження і встановили, що аспірин не допомагає літнім людям уникнути хвороб серця і судин. Цей препарат не чинить ніякого позитивного ефекту на тих, хто старше 70 років, не зважаючи на всі інші фактори ризику.

У багатьох країнах світу поширена практика, коли люди щодня приймають кілька таблеток аспірину з метою зниження ймовірності виникнення хвороб серця і судин, однак окремі держави починають відмовлятися від цього підходу. Наприклад, в ЄС подібна рекомендація вже давно не застосовується. Нещодавно австралійські вчені науковим шляхом довели, що європейці вчинили правильно.

Фахівці провели масштабне дослідження, в якому взяли участь понад 19 тисяч осіб. Усіх їх розділили на групи в залежності від ймовірності виникнення захворювань серця і судин. Потім всі вони щодня приймали по 100 мг аспірину, після чого проходили повторне обстеження. Виявилося, що даний препарат не впливає на ймовірність виникнення проблем з серцево-судинною системою.

Саме тому вчені пропонують людям старше 70 років відмовитися від щоденного приймання аспірину. Вони також нагадали, що у цього препарату є побічний ефект – збільшення ризику кровотечі. Зазвичай він компенсується зниженням ймовірності проблем з серцем, але в даному випадку позитивного впливу немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button