Людина

Вчені дізналися, чому люди не можуть бути вічно молодими і старіють

Дослідники з США зуміли з’ясувати причину, по якій люди не можуть зберігати молодість вічно і з часом старіють. Як виявилося, подібний механізм для людини не передбачений самою еволюцією.

Як стверджують автори цього дослідження, генетичні механізми, що перешкоджають біологічному старінню клітин, функціонують тільки до середніх років. До такого висновку фахівці університету Маямі прийшли в результаті масштабного вивчення аналізу активності генів, асоційованих з процесами старіння. Так, було визначено, що ті гени, які протидіють найбільш руйнівним і сильним процесам старіння, по досягненні людиною середнього віку просто перестають бути активними. Це і призводить до інтенсивного старіння організму.

«Білковий комплекс mTOR робить істотний вплив на розвиток захворювань, пов’язаних з віковими змінами. Саме він може провокувати розвиток цукрового діабету, ожиріння, депресивні розлади і навіть онкологію», – впевнені американські фахівці.

За словами вчених, дуже тривала молодість людського організму суперечить принципам еволюції, яка в свій час вирішила піти дещо іншим шляхом розвитку. А значить, без серйозних генетичних змін, які можуть стати реальними в майбутньому продовжити молодість людини і домогтися збільшення тривалості його життя навряд чи вдасться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button