Наука

Вчені назвали країни, в яких вищий шанс померти від падіння космічного сміття

Дослідники з Університету Британської Колумбії в Канаді підрахували, що ризик загибелі одного або декількох людей в результаті падіння уламків ракет становить приблизно 10%.

Автори вивчили, який ризик таких нещасних випадків у найближчі роки і що уряди можуть зробити, щоб зробити космічні польоти безпечнішими для людей на Землі.

За останні кілька десятиліть частини ракет, супутників і навіть космічних станцій падали назад на Землю після виконання своїх місій. За даними на сьогодні, ніхто не гинув від падіння космічного сміття, хоча вважається, що одна людина постраждала. Це Лотті Вільямс, її збило уламками, коли вона гуляла в парку в 1997 році.

Але з настанням космічної ери в космос запускають все більше ракет і супутників. Очікується, що ця тенденція збережеться. У новій роботі дослідники розрахували ймовірність того, що одна або кілька людей постраждають або загинуть від космічного сміття.

Дослідники проаналізували загальну кількість запусків ракет і як воно буде рости. Вчені також розглянули, що відбувається з частинами ракети, коли вони падають назад на Землю, і де вони, як правило, приземляються. Дослідники виявили, як і очікувалося, що більша частина потрапляє в океан.

Але вони також з’ясували, що в міру збільшення кількості запущених ракет зростає і ймовірність того, що одна або кілька з них впадуть в населеному пункті. В результаті ймовірність загибелі одного або декількох людей в найближче десятиліття становить приблизно 10%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button