Людина

Вчені: Емоційні зображення впливають на поведінку більше, ніж слова

Нові дослідження припускають, що такі ледь помітні сигнали, як емоційно заряджене зображення, яке примиготіло на екрані телевізора або на узбіччі дороги, можуть впливати на поведінку, у той же час емоційні слова, як виявилося, малоефективні.

Дослідження провели доктор Петро Вінкельман з Каліфорнійського університету, Сан-Дієго, з колегами і опублікували його в журналі «Frontiers in Psychology» у відкритому доступі.

«Ми виявили, що емоційна реакція на образи об’єктів змінювала поведінку і дії учасників експериментів, – каже Вінкільман. – Але емоційні слова не викликали будь-яких змін, хоч і були оцінені так само емоційно, як і фотографії».

Дивно, що майже невидимі зображення, показані всього на 10 мілісекунд, мали той же ефект, що і більш помітні, показані протягом 200 мілісекунд.

«У нашому експерименті тривалість емоційного сигналу не мала значення для його здатності впливати на споживання, – сказав Вінкельман. – Це повторює деякі попередні дослідження, однак нам потрібні були більш переконливі докази, щоб впевнено стверджувати, що швидкоплинні зображення працюють так само, як і більш помітні образи».

З’ясувати, чому емоційні образи більш потужні, ніж емоційні слова, – наступна задача дослідників. Експерти висувають гіпотезу, що зображення апелюють безпосередньо до людини, тоді як слова можуть бути неоднозначними і вимагають більше роздумів, перш ніж вплинути.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button