Людина

Вчені кажуть, що щастя продається і купується

Учені з Великобританії встановили, що відчуття щастя безпосередньо залежить від кількості придбань, характер яких відповідає особистісним потребам конкретної людини.

20-04-16-foto-600x450-1

Вчені з Кембріджського університету спантеличені питанням правдивості висловлювання про те, що щастя неможливо купити за гроші. Для цього вони розподілили найбільш часті покупки людей на категорії. Так, витрати на домашніх улюбленців віднесли в розділ «благодійність», а походи в розважальні заклади — до категорії «самореалізація».

В якості репрезентативної вибірки вчені використовували дані про банківські транзакції 76 тис. британців різного темпераменту та віку. Дослідники попросили добровольців оцінити ступінь задоволеності тією чи іншою купівлею, після чого, пропустивши отримані відповіді через концепцію відповідності виду покупок психологічного портрета особистості, прийшли до висновку, що витрати на відповідальні темпераменту речі здатні зробити людину щасливішою.

Вчені стверджують, що «правильні» для конкретного темпераменту покупки здатні зробити людей щасливішими, саме тому екстраверти більше витрачають на посиденьки в барах, а інтроверти — на власне здоров’я та книги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button