Людина

Вчені: населення Китаю може сильно скоротитися в найближчі 45 років

Китайські вчені створили проєкцію зміни чисельності населення країни. Для цього вони використовували індекс фертильності — усередненої кількості дітей, яких народжує одна жінка. Виявилося, що народжуваність в країні нижче необхідної для відтворення населення.

Дослідники з Університету Сіань Цзянтуна прийшли до висновку, що населення Китаю може скоротитися вдвічі в найближчі 45 років. Вони створили проєкцію зміни чисельності населення, ґрунтуючись на даних про Індекс фертильності — усередненій кількості дітей, яких народжує одна жінка. У Китаї зараз цей індекс становить 1.3, в той час, як рівень цього показника, необхідний для підтримки чисельності населення на стабільному рівні становить 2.1. Про це повідомляє видання South China Morning Post.

Професор Чен Гун з Китайської академії демографічних досліджень повідомив, що населення КНР може почати скорочуватися вже з 2025 року. Проте, вчений зазначив, що попри низьку народжуваність, якість людського життя почне різко зростати. Професор вважає, що молоді китайці будуть найосвіченішими в історії країни.

Раніше повідомлялося, що в рамках наталістської політики (політика держави, спрямована на збільшення народжуваності), в КНР заборонили всі аборти за немедичними показниками. Це пов’язано з тим, що китайська демографія сильно страждає від наслідків політики «Одна сім’я — одна дитина», а також через погані економічні умови для виховання дітей.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button