Здоров'я

Вчені назвали 7 малопомітних симптомів проблем з нирками

Вчені назвали 7 малопомітних симптомів проблем з нирками, які легко прийняти за прояв інших захворювань. На думку фахівців, варто звернути увагу навіть на такі незначні, на перший погляд, ознаки, як порушення сну і проблеми з пам’яттю.

Високий артеріальний тиск

Робота нирок і серцево-судинної системи тісно пов’язані між собою, тому наявність гіпертонії може негативно позначитися на нирках. Американські вчені стверджують, що високий артеріальний тиск є другою найбільш поширеною причиною виникнення ниркової недостатності через пошкодження судин.

Занадто часте чи рідке сечовипускання

Якщо позиви до сечовипускання почали з’являтися значно частіше звичайного і сталося це без видимих об’єктивних причин начебто зміни раціону або вживання тих чи інших ліків, це може свідчити про порушення функції нирок. У такому випадку варто перевірити роботу органу, адже подібне говорить про проблеми з виконанням прямих обов’язків – очищення від токсинів і виведення зайвої рідини з організму. Однак також небезпечне і рідкісне сечовипускання. Такого роду помилка може свідчити про камені або пісок в нирках.

Проблеми з пам’яттю і слабкість

Зниження глобальних когнітивних здібностей, проблеми з пам’яттю і концентрацією також здатні проявлятися в наслідок неправильної роботи нирок. Зниження функціональності органу сприяє накопиченню токсинів в організмі, що у свою чергу викликає відчуття слабкості і втоми.

Біль у спині, м’язові спазми

Відчуття болю в попереку, особливо якщо її локалізація відчувається трохи з боків, також є симптомом проблем з нирками: інфекцій, травм і каменів. Крім того, м’язові спазми можуть виникати внаслідок електролітного дисбалансу – низького рівня кальцію в організмі.

Набряки на руках і ногах

Подібні прояви притаманні тим, чиї нирки не справляються з виведенням надлишку калію з тіла. У такому випадку варто звернутися до лікаря і зробити повну діагностику органів сечовиділення.

Порушення сну

Вчені встановили, що апное (зупинка дихання уві сні) також найчастіше є ознакою хронічних захворювань нирок. Крім того, навіть незначний збій у роботі цих органів, який викликає інтоксикацію організму, позначається на якості нічного відпочинку.

Кров в сечі

Нирки також перешкоджають потраплянню клітин крові в сечу, однак при порушенні їх функціонування якість фільтрації погіршується і виділення іноді набувають червоний відтінок. Подібне може бути наслідком наявності пухлин, інфекцій або ж каменів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button