Наука

Вчені назвали фактор, який найсильніше привертає комарів до людини

Якщо ви один з тих нещасливих, кого постійно дошкуляють комарі, в той час, як оточуючі залишаються неушкодженими, то у нас хороші новини. Вчені виявили тісний зв’язок між так званим «магнітом для комарів» і підвищеним рівнем жирних кислот на шкірі.

Відомо, що комарі вистежують своїх жертв за допомогою ряду сенсорних сигналів, включаючи тепло тіла, CO2, що видихається і запаху. Дослідження в цій області останнім часом дали деякі цікаві результати, в тому числі статтю, опубліковану раніше в цьому році, яка показала, як віруси можуть змінювати мікробіом шкіри, щоб змінити запах людини, заманюючи комарів, щоб ті передали їх наступному господарю.

Робота вчених з Університету Рокфеллера також була присвячена шкірі і тому, як її запахи можуть залучати комарів. Вчені доручили учасникам носити нейлонові рукава на передпліччях, щоб вловити запах їх шкіри, а потім рукава з’єднати попарно і помістити в трубки, щоб битися в круговому турнірі за привабливістю для кровопивців.

При цьому комарів Aedes Aegypti, які є основними переносниками таких хвороб, як вірус Зика і лихоманка денге, помістили в камеру з доступом до двох трубок, кожна з яких містила нейлоновий рукав. В кінцевому підсумку це дозволило вченим визначити привабливість 64 осіб для комарів, що дало переконливі результати.

Команда виявила, що одна ціль, яку вони назвали суб’єктом 33, була набагато більш привабливою для комарів, ніж інші. Ця людина була в чотири рази привабливіше для комарів, ніж наступний за ним, і в 100 разів привабливіший, ніж найостанніший зразок в списку. У будь-якому з експериментів команди комарі зліталися саме до даного суб’єкта.

Потім був хімічний аналіз, який виявив 50 молекулярних з’єднань, зміст яких було підвищено в шкірі найбільш привабливих суб’єктів. Виявилося, що у нього було значно перевищено вміст карбонових кислот — жирових з’єднань, які допомагають надати шкірі виразний запах. Здається, він дуже подобається кровожерливим комарам.

«Існує дуже, дуже сильний зв’язок між наявністю великої кількості цих жирних кислот на шкірі і тим, що вона притягує комарів», — зазначив автор дослідження Леслі Восшалл.

І, очевидно, бути магнітом для комарів нелегко. Деяких учасників дослідження вивчали протягом декількох років, і запах їх тіла, здавалося, продовжував залучати комарів, незалежно від того, що ще змінилося в їх поведінці.

Тепер вчені обмірковують ідею про те, що маніпулювання мікробіом шкіри для зміни її запаху може створити ефект маскування від комарів. Вони також сподіваються, що дослідження призведе до експериментів на інших видах комарів, таких як Anopheles, які поширюють малярію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button