Наука

Вчені створили вірус, який вбиває рак і метастази

Фахівці відкрили вірус, який вбиває рак і метастази, зі стовбурових клітин. Дослідження проводилося вченими з Стенфордського університету.

«Існує щось спільне між стовбуровими та раковими клітинами. Це свобода розмножуватися і рости, а також схожість в поверхневих білках їх мембран. Ми виявили, що ін’єкції власних стовбурових клітин, коли вони позбавлені можливості розмножуватися, тренують імунну систему для протистояння ракових хвороб», – зазначили вчені.

Експерименти проводились на гризунах, поділених на 4 групи: підконтрольну, з введенням подібних клітин, з введенням ад’юванта-імуностимулятора. Остання група була аналогічна третій, тільки в ній запроваджуваний компонент поєднувався з групою таких клітин. Далі мишей навмисно заражали раком молочних залоз.

Після семи днів пухлини виявлялися у всіх без винятку заражених гризунів, при цьому згодом спостерігалося зменшення їх в розмірах у 7 з 10 тварин з ін’єкціями. Більш того, два гризуна навіть повністю одужали і прожили ще близько року.

Експерти побачили у даного методу певну перспективу успішного застосування в медицині. Так, таким способом можна тренувати імунітет для протистояння різновидів ракових хвороб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button