Технології

Вчені розробили антибактеріальну гелеву пов’язку з лушпиння дуріана

Вчені-дієтологи з Технологічного університету Наньян в Сінгапурі (NTU Singapore) створили антибактеріальний гелевий бинт, використовуючи лушпиння популярного тропічного фрукта — дуріана.

Відомий як «король фруктів» в Південно-Східній Азії, дуріан має товсте лушпиння з колючими шипами. Зазвичай її викидають. Однак вчені з NTU створили м’який гель, схожий на листи кремнію. Його можна розрізати на бинти різної форми й розміри. Дослідники витягли високоякісну целюлозу з лушпиння дуріана й об’єднали її з гліцерином — побічним продуктом виробництва біодизеля і мила.

Потім вони додали органічні молекули, отримані з пекарських дріжджів — натуральні дріжджові феноли. Цей компонент наділив пов’язку антибактеріальними властивостями.

Деталі роботи опубліковані в рецензованому журналі Американського хімічного товариства ACS Sustainable Chemistry & Engineering.

В аптеках широко доступні гідрогелеві пластирі, які зазвичай використовуються для закриття хірургічних ран, щоб звести до мінімуму утворення надлишкової рубцевої тканини, що призводить до більш м’якого і плоскому рубцю. При використанні звичайних пластирів або марлевих пов’язок пластир зберігає шкіру зволоженою, а не висихає.

Проблема в тому, що звичайні гідрогелеві пластирі, представлені на ринку, виготовляються з синтетичних матеріалів — мова йде про такі полімери, як поліметакрилат і полівінілпіролідон. Іони срібла або міді використовуються для додання антибактеріальних властивостей. Такі синтетичні матеріали, схвалені для використання в біомедицині, дорожчі в порівнянні з новим гідрогелем, виготовленим з природних відходів.

Зі зростаючою загрозою появи супербактерій, стійких до антибіотиків, світу буде потрібно безліч альтернативних способів запобігання інфекцій, відзначають автори дослідження.

Крім того, органічна гелева пов’язка нетоксична і піддається біологічному розкладанню. А значить, вона надасть менший вплив на навколишнє середовище, ніж звичайні синтетичні пов’язки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button