Технології

Вчені отримали дешеве джерело енергії з газонної трави

Вчені з Інституту Каталізу Кардіффського університету вперше отримали дешеве і екологічно безпечне джерело енергії з газонної трави. Генератором палива майбутнього стала звичайна вівсяниця.

Вчені розповіли, що газонна трава стане революцією у світі екологічної і доступної енергії. Виявилося, що з вівсяниці можна отримати водень за допомогою сонячного світла і дешевого каталізатора. Як відомо, водень є біопаливом, яке не виділяє шкідливих газів і його легко відновити.

Газонна трава — це дійсно «зелене джерело енергії. Водень розглядається в якості важливого майбутнього енергоносія, і наше дослідження показало, що навіть газонна трава може бути хорошим способом отримати його в достатку, — розповів Майкл Боукер, професор з Кардіфського університету.

Вчені вже провели ряд випробувань і з’ясували, що вівсяниця – ідеальний кандидат в якості джерела дешевої енергії. Для цього дослідники вперше в історії взяли «живий» матеріал прямо з власного саду. Метою дослідників було перетворити органічну целюлозу, яка міститься в кожній рослині, водень. Для цього використовувалися каталізатори нікелю, золота і паладію. Виявилося, що вже через 30 хвилин безперервного впливу дослідники отримали велику кількість водню.

Професор Майкл Боукер розповів, що до недавнього часу, отримання водню з целюлози з допомогою фотокаталізу не було вивчено.

Наші результати показують, що значну кількість водню може бути отримано з газонної трави з допомогою сонячного світла і дешевого каталізатора. Крім того, ми продемонстрували ефективність процесу з використанням реальної трави, взятої з саду. Наскільки нам відомо, це перший раз, коли сира біомаса використовується для отримання водню, — розповів учений.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button