Земля

Вчені розрахували, скільки енергії потрібно людству для життя

Вчені вперше розрахували, скільки енергії потрібно людству для життя. Інженери з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу в Австрії підрахували, чи відповідають реальні обсяги виробленої на Землі енергії потребам людства. Про це пише Science Alert.

Дослідники вивчали потреба в енергії людства на прикладі трьох економік світу — Індії, Бразилії та ПАР. Ці країни репрезентують абсолютно різні культурні та кліматичні умови, а також проблеми в галузі транспорту, забезпечення санітарних норм і погоди.

Виявилося, що всі три країни генерують достатню кількість енергії для життя кожного зі своїх мешканців. Наприклад, Індія у 2015 році виробила 17,5 гігаджоуля енергії на душу населення, тоді як на забезпечення базових потреб індійця необхідно 7 гігаджоулей, а на забезпечення нормального життя — до 15 гігаджоулей.

Аналогічна ситуація з потребами в енергії і її виробництвом були і в Бразилії, і в ПАР. При цьому вчені відзначають, що незважаючи на середній надлишок енергії, держави не можуть оптимізувати цю сферу з-за нерівномірного розподілу благ, в тому числі і енергії, серед жителів.

Крім того, з тексту дослідження не ясно, вважали вчені тільки побутову сферу кожного жителя, і виробничі потужності, а також загальнолюдські об’єкти — такі як аеропорт, вокзали або хоча б магазини.

Оптимізація споживання енергії також дозволить країнам виконувати Паризьку угоду і досягти зниження рівня викидів вуглекислого газу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button