Людина

Вчені: Погладжування кота знімає стрес його господареві через 20 хвилин

Американські вчені вирішили перевірити теорію, чи справді люди заспокоюються, коли погладжують своїх котів. Виявилося, що для зняття стресу ій умиротворення достатньо 20 хвилин контактувати з домашнім улюбленцем.

Ученые: Поглаживания кота снимут стресс его хозяину спустя 20 минут

Багато господарі котів запевняють, що їх улюбленці здатні повернути їм позитивний настрій. Наукові співробітники, які працюють в університеті Вашингтона провели дослідження, щоб з’ясувати, як кішки впливають на людей. Добровольців вчені розділили на чотири групи. Учасники першої безпосередньо гладили домашніх улюбленців і слухали, як вони муркають. Виявилося, у них в крові знизився рівень кортизолу – гормону стресу.

Друга група просто спостерігала за цією картиною. Але навіть без безпосереднього контакту з котами у них зафіксували зменшення рівня стресу. Представники третьої групи просто розглядали фото з тваринами, але вміст кортизолу в крові був незмінним. Четверта категорія людей була в цей час в іншій кімнаті і взагалі не бачила котів. Цих піддослідних вчені запросили, щоб зіставити всі результати.

Після забору аналізів крові вчені прийшли до висновків, що потрібно всього 20 хвилин спілкування з котами, щоб нейтралізувати стрес. При цьому, це не обов’язково має бути власне тварина. Можна грати з сусідської або вуличною кішкою.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button