Людина

Як не померти на пляжі

Пляжі можна розділити на 3 типи: гальковий, піщаний і земляний. Який з них кращий, який гірший?

Найгірший пляж – земляний/трав’яний, тобто дикий пляж. По-перше, такі пляжі, як правило, не адаптовані до купання, за ними не стежать і не прибирають. Тому запросто можуть бути гострі предмети та інше небезпечне сміття.

По-друге, ґрунт – джерело спорів правця. Тому в принципі по такому пляжу босоніж ходити небезпечно.

Піщаний пляж, звичайно, набагато краще, однак і він не без гріха: в пляжному піску міститься величезна кількість фекальних бактерій – кишкових паличок і ентеробактерій. Тому завжди використовуйте рушник (стеліть його на пісок), ходіть в шльопанцях, слідкуйте за дітьми, щоб вони не брали пісок в рот.

Найкращий пляж – гальковий! Він чистіший за всі інші з точки зору мікробного забруднення, вода на ньому найпрозоріша.

Яких тварин слід побоюватися на пляжі?

Звичайно, бувають і виключно небезпечні тварини (наприклад, акули), але все ж це велика рідкість. Набагато частіше можна зіткнутися з медузами, які можуть завдати чимало проблем відпочиваючим.

«Укус» медузи – унікальна рана. Тому що це, з одного боку, хімічний опік, а з іншого – механічне пошкодження. У медузи є спеціальні клітини (книдоцити), у яких подібно пружинці скручений спеціальний гострий гарпун. Варто доторкнутися до медузи, як ці гарпуни вистрілюють, пронизуючи жертву.

Паралельно вивільняється отрута, що посилює ураження.

Отрута деяких медуз настільки сильна, що вона може призвести до аритмій і зупинки серця.

1. Не чіпайте навіть маленьких медуз і не дозволяйте це робити дітям.

2. Якщо медуза вас вжалила, необхідно змити всі щупальця і промити рану водою або слабким розчином оцтової кислоти, потім насухо протерти.

3. Антигістамінні препарати і крем з гідрокортизоном, препарати проти свербіння.

Інша небезпека криється в прісних стоячих водоймах. Це паразитичні черв’яки шистосоми, личинки яких пробуравливают вашу шкіру і проникають в сечовий міхур.

Вони викликають симптоми, що нагадують інфекції сечовивідних шляхів (біль, різі, кров у сечі), але найстрашніше – шистосоми радикально підвищують ризик раку сечового міхура!

Не купайтеся в стоячих прісноводних водоймах!

Секс на пляжі небезпечний для здоров’я

Навіть якщо ви повністю усамітнилися, вас ніхто не бачить, і ви нікому не заважаєте: робити це все одно не варто. І для цього є три причини:

1. Презервативи. Виробники попереджають, що презервативи не тестувалися в умовах солоної води, тому контрацептивна ефективність може знижуватися. Крім того, вода абсолютно точно змиє мастило з поверхні презерватива.

2. Мікротравми піхви. На піщаному пляжі ви просто не зможете уникнути попадання піску в розширені статеві шляхи. Механічні пошкодження слизової вам гарантовані.

3. Цистити. Вище ми розповіли, що пісок – дім для кишкових паличок. А це основні збудники циститів та інших інфекцій сечовивідних шляхів.

Можливо, це звучить романтично, але секс на пляжі – жахлива ідея з точки зору здоров’я.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button