Людина

Вчені стверджують: Невелика забудькуватість робить людину розумнішою

Вчені стверджують: мозку необхідно регулярно «очищати» пам’ять, щоб отримати можливість запам’ятовувати нове. Таким чином, невелика забудькуватість робить людину розумнішою.

Люди регулярно забувають про важливі сімейні дати і дні народження, не знають, куди поклали ключі від машини чи вимкнули праску. Як виявилося, такого роду забудькуватість властива основній частині населення планети, і ключ до цього – принцип роботи людського мозку. Вчені визначили, що неуважність не є ознакою проблем з пам’яттю або низьких інтелектуальних здібностей, швидше за все з точністю до навпаки: невелика забудькуватість робить розумнішою.

Причиною такого, здавалося б, суперечливому факту є те, що мозку необхідно регулярно «очищати» пам’ять, щоб отримати можливість запам’ятовувати нове. Дослідження, стаття про яке з’явилася в науковому журналі Neuron пояснює: наявність великої кількості джерел інформації, а також необхідність постійно вивчати щось і набувати раніше невідомі навички неминуче робить людей забудькуватими у побутових дрібницях. Мозок просто змушений розставляти пріоритети і визначати, які знання і факти на даний момент більш актуальні, а якими можна пожертвувати.

Вчені прийшли до висновку, що мета людського розуму не накопичити якомога більше інформації, а зафіксувати спогади, які є хорошим досвідом і допоможуть приймати рішення в майбутньому. Саме тому фахівці впевнені: не варто хвилюватися із-за дрібної забудькуватості, оскільки це ознака нормальної функціональності мозку і його здібностей до навчання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button