Здоров'я

Бутильована вода виявилася шкідливою для зубів

Американські дослідники опитали батьків 15 тисяч дітей і підлітків від 2 до 19 років, деякі з яких довго утримувалися від вживання водопровідної води. Результати виявилися несподіваними: у дітей, які пили тільки бутильовану воду, частіше псувалися зуби.


У 2014 році в містечку Флінт штату Мічиган вибухнув скандал: з’ясувалося, що перехід на нове джерело водопостачання викликало корозію труб, і в воду почав потрапляти свинець, і його концентрація у воді з-під крана перевищила норми; вийшов великий скандал. Ситуацію виправили, але багато жителів міста до цих пір вважають за краще вживати бутильовану воду на противагу водопровідної.

Дослідники з університету Північної Кароліни зібрали дані про здоров’я 15 тисяч дітей (за період з 2005 по 2014 рік), куди увійшли відомості про те, яку воду пили діти і про вміст свинцю в крові. Вчені порівняли дані з результатами стоматологічних обстежень у дітей з 2011 по 2014 рік. Виявилося, що у дітей, які пили водопровідну воду (таких було більше 80%), було більше свинцю в крові, зате у дітей, які пили бутильовану воду, частіше розвивався карієс.

Можливо, останнє пов’язано з тим, що в бутильовану воду додають фтор, який повільно руйнує зубну емаль, вважають автори дослідження, опублікованого в журналі American Journal of Preventive Medicine. Для всієї країни це означає, що відмова від водопровідної води навряд чи позначиться на вмісті свинцю в організмі (це було зумовлено місцевими особливостями), а ось повний перехід на бутильовану воду дійсно може бути шкідливий для зубів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button