Людина

Вчені пояснили, чому люди не запам’ятовують свої сни

Вчені провели дослідження, в ході якого встановили, чому люди не запам’ятовують свої сни. Стаття з відповідним змістом була опублікована у виданні Tech Times.

У ході дослідження вчені встановили, що люди бачать сни у швидкій фазі, яку також називають REM-фазою. У цей проміжок часу мозок імітує неспання, тому якщо в цей момент людина прокинеться, то вона може розповісти свої сновидіння. Однак під ранок фаза сну змінюється і відповідно спогади про нього мутніють.

Це пов’язано з тим, що в ході засипання частини мозку вимикаються поступово і в протилежному порядку пробуджуються. Таким чином формується вікно, в якому діє гіпокамп – частина, яка зберігає спогади. Саме це призводить до того, що люди не пам’ятають більшість своїх снів, адже в момент сновидінь частина мозку, що відповідає за зберігання інформації, просто не працює або перебуває у напівдрімотному стані.

Однак фахівці рекомендують для збереження сну в пам’яті не вставати відразу, а через кілька хвилин полежати з закритими очима, даючи можливість гіппокапму «прокинутися» і приступити до виконання своїх функцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button