Наука

Вчені створили новий спрей-гель для лікування обморожень

Вчені створили новий засіб, здатний допомогти альпіністам і рятувальникам, які працюють в засніжених регіонах. Фахівці розробили новий спрей-гель, здатний швидко лікувати обмороження навіть в умовах низьких температур.

Подібні проблеми виникають тоді, коли рідина в шкірі і прилеглих тканинах спочатку замерзає, а потім починає кристалізуватися. З-за цього відбувається утруднення кровообігу пошкодженої частини тіла, а потім починається процес відмирання клітин. Без своєчасного лікування у людини з’являється гангрена, що вимагає ампутації. Для лікування обмороження використовується гаряча вода і препарати, наприклад, зігрівальний гель. Проблема цих засобів у тому, що вони недоступні в засніжених районах.

Вчені вирішили розробити новий спрей-гель, призначений для лікування обморожень навіть в екстремальних умовах. Фахівці поставили завдання: засіб не має замерзати навіть при низьких температурах і мати високу ефективність. Для цього були змішані різні вже наявні препарати, а також нові розробки. Одні з них відповідали за лікування, інші – за не замерзання на морозі.

Випробування на мишах показали, що створений спрей-гель відмінно справляється з покладеними на нього обов’язками. Він протягом 14 днів повністю вилікував всі наявні рани, тоді як інший засіб впорався з цим завданням на 80% і мав обмеження по температурі зберігання.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button