Екологія

Вчені пропонують ховати СО2 в свердловинах

Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) протягом 14 місяців посилила ситуацію з вуглекислим газом в атмосфері. Спочатку в спеціальній доповіді «Глобальне потепління 1,5°», опублікованому в жовтні 2018 року, МГЕЗК акцентує увагу на те, що ще можливо утримати зростання температури планети у визначених температурних межах. Для цього всьому світу треба реально виконувати Паризьку угоду і прописані першочергові заходи, завдяки яким можна обмежити глобальне потепління. В першу чергу до 2030 року необхідно скоротити глобальні викиди CO2 вдвічі і досягти нульових викидів не пізніше середини століття. Досягти цього можна поступовим скороченням з наступною повною відмовою від спалювання викопного палива, тобто відмовою від вугілля, нафти і газу.

А вже в грудні 2019 року експерти МГЕЗК і Міжнародного енергетичного агентства, посилаючись на комп’ютерні моделі, заявили, що скорочення викидів CO2 не дозволить вирішити проблему глобального потепління. Необхідно також видаляти вуглекислий газ з атмосфери, повідомляється на сайті Phys.org. Коли ж його потрібно видаляти, значить треба десь зберігати або використовувати. І вже навіть знайдене рішення проблеми. Спільний проєкт запропонували Техаський університет (США), Норвезький університет науки і техніки та Дослідницький центр Equinor (міжнародна енергетична компанія): захоплений вуглекислий газ можна зберігати в спеціально пробурених свердловинах в прибережних континентальних регіонах світу на всіх континентах.

Учёные предлагают прятать СО2 в скважинах

До 2050 році потрібно вловити і відправити на зберігання 6-7 млрд тонн CO2. Мета може бути досягнута шляхом буріння 10 000 -14 000 шахт протягом наступних 20-30 років. Здається, що це величезна кількість, але як запевняє команда, це значно менше, ніж загальна кількість свердловин, пробурених для потреб нафтової і газової промисловості. Приміром, кількість заявлених підземних резервуарів еквівалентно кількості свердловин, пробурених за останні 70 років при розвитку нафтогазової інфраструктури в Мексиканській затоці. Тим більше, що ці тисячі свердловин потрібно розкидати на держави.

Команда вважає, що проєкт цілком виконаємо, єдине – потрібно швидше приступити до його реалізації.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button