Людина

Вчені проти міфів: 5 годин сну мало, хропіння небезпечне для здоров’я

Проаналізувавши деякі найбільш поширені уявлення про сон, група дослідників з Медичної школи Нью-Йоркського університету виявила, як ці міфи можуть сприяти розвитку нездорових звичок. Віра в те, що алкоголь допомагає вам легше засинати або що хропіння нешкідливе, насправді може загрожувати вашому здоров’ю.

 

Дослідження було зосереджено на більш ніж 8000 веб-сайтах, на основі яких були встановлені найбільш поширені припущення про сон.

За допомогою експертів по медицині сну дослідники відсортували ці переконання, ґрунтуючись на тому, чи були вони підтверджені науковими даними. Припущення були ранжовані за потенційного шкоди, яку вони можуть заподіяти.

“Сон є життєво важливою частиною життя, яке впливає на нашу продуктивність, настрій, загальне здоров’я і добробут”,- сказала провідний автор дослідження доктор Ребекка Роббінс.

“Розвіювання міфів про сон сприяє більш здоровим звичкам сну, які, в свою чергу, сприяють загальному поліпшенню здоров’я”.

Серед головних міфів, які дослідники змогли розвінчати на основі наукових даних, твердження, що п’ять годин сну – це достатня кількість і воно є одним з найбільш небезпечних припущень. Це пов’язано з довгостроковими ризиками для здоров’я, пов’язаними з позбавленням сну. Доктор Роббінс і її колеги рекомендують спати, як мінімум сім годин.

Ще один поширений міф, який був спростований дослідниками, пов’язаний з хропінням. За словами доктора Роббінса, хропіння може бути нешкідливим, але воно також може бути ознакою потенційно серйозного розладу сну, яке впливає на дихання, відоме як апное сну.

Автори дослідження радять не скидати з рахунків небезпеку гучного хропіння.

Експерти також попередили, що алкоголь позбавляє організм глибокого сну.

“Сон важливий для здоров’я, і необхідно докласти більше зусиль, щоб інформувати громадськість про це важливе питання охорони громадського здоров’я”, – сказав старший автор дослідження доктор Жирарден Жан Луї.

“Наприклад, обговорюючи звички сну зі своїми пацієнтами, лікарі можуть допомогти запобігти міфам про сон для зменшення ризику таких захворювань, як серцево-судинних, ожиріння та діабету”.

Дослідження опубліковане в журналі Sleep Health.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button