Головна / Здоров'я / Сім причин пити воду з лимоном

Сім причин пити воду з лимоном

Склянку води з лимонним соком вранці – новий тренд. Здається, він затьмарює звичку пити чай з цим цитрусом.

У соцмережах постійно викладають фото склянок, де яскраві жовті скибочки відтіняються зеленню м’яти і ліловими листочками базиліку. Хтось робить це, щоб схуднути, хтось вірить, що кислий напій допомагає виводити токсини. Які ж властивості води з лимоном науково підтверджені?

09-05-16-foto-600x400-1

1. Стимулює травлення

Саме тому першим, що ви використаєте вранці, повинно бути не кава, а лимонна вода. Така комбінація «будить» печінку, стверджує відомий американський дієтолог Франк Ліпман. Вся справа в тому, що наша «внутрішня лабораторія» сприймає лимонний сік як викид травних соків. І відповідає на це виділенням жовчі. М’ята і інші ароматизатори ще більше «підганяють» процес.

2. Заповнює брак електролітів

Електроліти –речовини, що допомагають передавати електричні імпульси, без яких скорочення м’язів будуть утруднені. Простіше кажучи, це солі. Ми втрачаємо їх при фізичних навантаженнях, особливо натрій і калій. Але це слово у свідомості далеких від медицини людей з «поганою репутацією». Адже «харчова сіль – біла отрута», відкладення солей нібито треба виводити з суглобів. Тому існує міф: чим менше солей, тим краще. Але порушення водно-сольового балансу може закінчиться збоєм в роботі серця і проблемами з нервовою системою, аж до судом.

Якщо натрій ми все ж успішно, з лихвою, компенсуємо солоною їжею, то калій постійно необхідний. Без нього починається аритмія, слабшають і болять м’язи, долає дратівливість. Лимонний сік містить кальцій, калій і магній, а це — три найбільш важливих електроліти, які допомагають тілу працювати. Здоров’я багато в чому залежить від цих солей.

3. Дає добову дозу вітаміну С

Лимон середнього розміру містить близько 83 мг вітаміну С, а апельсин – близько 63,5 мг. А чашечка лимонного соку містить 112 мг (чоловікові необхідно 105 мг на день, а жінки — 85 мг). Крім користі для здоров’я, це – ще й зовнішній вигляд.

Дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало: жінки 40-74 років, які отримували щоденно дозу вітаміну С, мали менше зморшок і менш суху шкіру, ніж однолітки, які не дбали про це. Також вітамін С є важливим компонентом для утворення колагену, який необхідний при загоєнні і відновленні тканин. Тому особливо він важливий після хірургічних втручань або в літньому віці, коли здатності організму до регенерації ослаблені.

4. Зміцнює імунну систему

Вітамін С, калій і кальцій стимулюють імунну систему. Як правило, вона ослаблена хронічним стресом. Якщо захисні сили організму активізувати, це підвищить стійкість до впливу стресу та інфекцій. Втім, медики не рекомендують «накидатися» на лимон, коли ви вже захворіли – він не лікує застуду або грип, тільки полегшує біль у горлі. Але регулярне вживання води з лимоном допомагає запобігти розвитку ускладнень.

5. Насичує організм антиоксидантами

Лимонний сік містить флавоноїди та інші речовини, які володіють антиоксидантними властивостями. Іншими словами, вони борються проти шкідливих продуктів обміну речовин, або вільних радикалів. Антиоксиданти можуть знизити ризик розвитку захворювань серця,діабету, інсульту і появи злоякісних пухлин. Причому останній пункт детально досліджувався. Доведено, що так звані природні сполуки лимонїди перешкоджають росту клітин раку шкіри, легенів, ротової порожнини, молочної залози, товстої кишки та шлунка.

6. Пригнічує відчуття голоду завдяки пектину

Пектин допомагає більш ефективно боротися із зайвою вагою. Лимони містять пектинові волокна, які пригнічують відчуття голоду. Дослідження довели, що люди, які вживають багато пектину з їжею, легше втрачають вагу.

7. Приносить користь, не навантажуючи фруктозою

Плюс води з лимоном ще і в тому, що всі переваги такого пиття не затьмарюються високим вмістом у ньому фруктози, як в інших фруктових соках. Навіть напої, які здаються нам несолодкими, містити чимало сахарози і фруктози, яка має властивість перетворюватися в жир, як показали недавні дослідження. Наприклад, в яблучному соці сахарози стільки ж, скільки і в лимонному, — 1,5%. Зате в першому фруктовому соку фруктози 5,5% і глюкози 2,4%, а в лимонному — глюкози 0,5%, фруктози 0,5%.

Натхнення: www.likar.info