Людина

Вчені розповіли про існування трьох типів усмішки

Міжнародна група вчених провела дослідження і з’ясувала, що існує не один, а три типи посмішки. Експерти спробували з’ясувати, які ще невідомі науці емоції може виражати цей виразний рух м’язів обличчя.

Як розповіла Пол Ніденталь, одна з авторів дослідження, вчені і звичайні люди здатні розрізняти посмішки справжні і фальшиві. Помилково вірити, що посмішка на обличчі людини з’являється, якщо вона чимось задоволена. Люди можуть посміхатися в різних ситуаціях і станах.

Дослідники вирішили змоделювати 2000 посмішок за допомогою 3D-технологій. Вони звернули увагу на ті мімічні рухи, де задіяні різні м’язи обличчя. Це допомогло виділити три головні яскраві функціональні види посмішки.

«Винагорода» — служить для вираження щастя або заохочення, «посмішка прийняття» висловлює прихильність до того, кому адресована і говорить про те, що йому нічого боятися, а третій тип, що отримав назву «усмішка переваги», демонструє індивіду його положення в соціумі.

Нове дослідження допоможе експертам краще вивчити, наскільки ефективним є використання посмішки під час спілкування людей у соціальному середовищі.

Кнопка «Наверх»