Людина

Вчені розробили білок, який змінює активність мозку

Експерти з Університету Південної Каліфорнії створили унікальний білок, який дасть можливість модифікувати мозкову активність і пам’ять без використання спеціальних хімічних речовин і лікарських препаратів. Білок GFE3 допоможе фахівцям розробити карту сполук мозку і точніше дізнатися, як гальмівні синапси управляють його роботою.

b06a15df5959a728d315df796c3c3092

Цей білок здатний ефективно вимикати гальмівні синапси – зв’язки між нейронами, стимулюючи їх електричну активність. Білок також дасть можливість фахівцям контролювати активність нейронів і може сприяти прогресу в наукових дослідженнях, які розробляють для лікування різних захворювань, включаючи шизофренію і кокаїнову наркоманію.

Мішенню GFE3 є білки, які керують гальмуюючими синапсами. Вивчивши діяльність білка на мишах і рибок даніо, експерти виявили, що білок GFE3 викликав неузгодженість роботи нейронів по обидві сторони хребта, у зв’язку з чим тварини мали нескоординовані рухи. Таким чином, GFE3 може використовуватися для придушення гальмівних синапсів мозку, що продукують безсоння, занепокоєння або судоми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button