Технології

Вчені розробили технологію видобутку водню у відкритому океані за допомогою ВДЕ

Установку хитає морську воду, з якої виробляють водень за рахунок енергії сонця.

Ученые разработали технологию добычи водорода в открытом океане при помощи ВИЭ

Команда дослідників з Колумбійської школи інженерних і прикладних наук (США) пропонує метод, який дозволить поєднати переваги сонячної енергії та водню.

В даний час виробництво водневого палива не можна назвати екологічно чистим, адже основним методом є конверсія парів метану — процес, при якому в атмосферу виділяється вуглекислий газ. У той же час електроліз води — розщеплення на кисень і водень під впливом електрики — є вуглецево-нейтральним. Дослідники вирішили використовувати для електролізу сонячну енергію.

Команда під керівництвом професора Даніеля Еспозіто розробила електролітичний пристрій з фотогальванічним живленням, яке може працювати як автономна платформа, плаваючи у відкритому морі. Установка трохи нагадує глибоководні нафтові платформи, але замість вуглеводнів вона хитає морську воду, з якої виробляють водень за рахунок енергії сонця.

Ключовим нововведенням є спосіб поділу водню і кисню, що утворюються при електролізі. У сучасних установках для цього застосовуються дорогі мембрани. Дослідники запропонували інший метод, заснований на плавучості бульбашок газу у воді. Спеціальний електрод, покритий каталізатором тільки з одного боку, відокремлює і збирає гази без активного перекачування електролітів. Коли бульбашки газу на його поверхні стають досить великими, вони від’єднуються і спливають у верхні камери для збору. Чистота виробленого водню становить 99%.

Відмова від мембрани не тільки здешевлює пристрій, але і збільшує термін його служби, адже ця частина пристрою чутлива до забруднень і легко руйнується. В умовах морських вод, що містять домішки і мікроорганізми, електролізний пристрій з мембраною був би недоступним. Низька вартість і довговічність системи роблять її перспективною для промислового впровадження. Надалі можна буде будувати цілі океанські заводи по виробництву водню з сонячного світла і морської води. Такі установки не займали б сільськогосподарські землі і не провокували б дефіцит прісної води. Вироблене паливо було б можливо зберігати на станціях або подавати на берег по трубопроводу.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі представили пристрій, здатний одночасно виробляти водневе паливо та електроенергію. Нова система максимально екологічна і недорога, оскільки використовує енергію Сонця, повідомляє hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть